The wishlist name can't be left blank

Gry do nauki czytania

Czytanie to jedna z podstawowych umiejętności zdobywanych przez dziecko w procesie edukacji, która dodatkowo odkrywa przed Twoją pociechą całkiem nowe możliwości, zarówno jeżeli chodzi o czytanie w formie rozrywki, jak i poszerzanie wiedzy. W naszej księgarni edukacyjnej staramy się oferować ciekawe pomoce dydaktyczne, dopasowane do różnych potrzeb klientów, dlatego w asortymencie sklepu znajdziesz również estetycznie wykonane gry do nauki czytania, dzięki którym wesprzesz dziecko, które właśnie zaczyna ten etap. Zobacz, co możemy Ci zaproponować!

 

Gry pomagające w nauce czytania

 

Gra do nauki czytania to bardzo skuteczny sposób, żeby ułatwić dziecku składanie literek w wyrazy. W naszej internetowej księgarni oferujemy zestawy przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, zarówno tych dopiero zaczynających edukację czytelniczą, jak również brzdąców, które są już na dalszych etapach nauki i początki mają za sobą. Jeżeli szukasz ciekawych propozycji dla najmłodszych pociech, wybierz zestaw „Czytamy razem” od CzuCzu dla maluchów +2 lata. Ta gra ułatwia czytanie również z uwagi na dodatek scenariuszy zabaw oraz poradnika dla rodziców, dzięki czemu dowiesz się, w jaki sposób najlepiej wykorzystać możliwości zestawu.

 

Gry edukacyjne o nauce czytania umożliwiają dzieciom łatwiejsze opanowanie tej trudnej sztuki, bez konieczności żmudnego literowania. Jednymi z najskuteczniejszych metod dydaktycznych w kontekście czytania są metody analityczno-syntetyczne. Wykorzystuje je zestaw edukacyjny „Zabawa w czytanie” od Adamigo dla przedszkolaków +4 lata, dzięki któremu dziecko zapoznaje się z graficznym zapisem wyrazów oraz kojarzy je z konkretnym obrazkiem, który przedstawia rzeczy oraz postacie. Do zestawu dołączona została instrukcja z opisem 10 różnych gier, co umożliwia urozmaicenie zabawy.

 

Jeżeli interesują Cię gry pomagające w nauce czytania dla starszych dzieci +6 lat, sprawdź zestaw „Bójka na czytanie” Kapitana Nauka – gra opiera się na metodzie sylabowania i pozwala wybrać rodzaj kart w zależności od poziomu zaawansowania. Ta gra do nauki czytania dla dzieci dodatkowo uczy koncentracji, spostrzegawczości oraz trenuje umiejętność logicznego myślenia. „Bójka na czytanie” jest świetną rozrywką dla całej rodziny, ponieważ w rozgrywce może wziąć udział aż 4 graczy.

 

W księgarni edukacyjnej oferujemy nie tylko gry do nauki czytania. Dodatkowo proponujemy Ci również inne gry edukacyjne - matematyczne, logiczne, rozwijające kreatywność i wyobraźnię oraz gry językowe. Sprawdź i wybierz zestaw, który najlepiej wspomoże rozwój Twojego dziecka!