The wishlist name can't be left blank

Gry strategiczne

W Księgarni Edukacyjnej znajdziesz bardzo szeroki wybór książek, gier i zabawek dla dzieci. Gry uczą maluchy zdrowej rywalizacji, jednocześnie stanowiąc ciekawą formę rozrywki, dlatego warto zadbać o to, by w zbiorach dziecka znalazło się przynajmniej kilka ciekawych propozycji. W naszym sklepie internetowym kupisz gry dla dzieci o różnej tematyce – od ekonomicznych po detektywistyczne. Sprawdź, co możemy zaproponować Tobie i Twojemu dziecku. Zapraszamy!

 

Fajne gry strategiczne – sposób na naukę planowania

 

Gry edukacyjne, podobnie jak gry logiczne i zręcznościowe to doskonała propozycja dla rodziców, którzy chcą, żeby zabawa malucha była dla niego jednocześnie doskonałą okazją do rozwoju. Poza wymienionymi, świetnie sprawdzą się też gry strategiczne, czyli takie, w których wygrana nie jest kwestią losową. Gra strategiczna wymaga od uczestników, jak sama nazwa wskazuje, opracowania odpowiedniej strategii oraz umiejętności planowania. 

 

Właśnie dlatego gry strategiczne dla dzieci wspierają naukę przewidywania konsekwencji podejmowanych działań, koncentracji oraz umiejętności skupienia się na celu. Co więcej, odpowiednio dobrane, ciekawe gry strategiczne rozwijają dziecięcą spostrzegawczość, zdolność trafnego wnioskowania, pozwalają ćwiczyć logiczne myślenie oraz umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Gra strategiczna dla dzieci uczy także skutecznego rozwiązywania problemów i pokonywania ewentualnych trudności. 

 

Gry strategiczne dla dzieci: doskonała rozrywka w gronie rówieśników lub rodziny

 

Proste gry strategiczne to świetny przepis na miłe popołudnie w gronie rówieśników dziecka lub rodzinny wieczór. Kluczowe znaczenie ma jednak wybór odpowiednich publikacji. Po pierwsze: w czasie zakupów musisz zwrócić uwagę na dopuszczalny przez producenta minimalny wiek graczy. To ważne zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i przyjemności płynącej ze wspólnego grania. Za trudna gra może sprawić, że brzdąc straci motywację. Jeżeli natomiast gra jest zdecydowanie zbyt łatwa, nie ma ona dla dziecka tak dużych walorów edukacyjnych i rozwojowych. 

 

Po drugie: kupując gry strategiczne musisz określić optymalną liczbę graczy. Dopasuj ją do liczby osób, która zazwyczaj bierze udział w zabawie. Po trzecie: wybierz tematykę, która będzie interesująca z perspektywy dziecka. Zastanów się: może Twoje dziecko szczególnie upodobało sobie konkretne postaci z bajki? W takim przypadku zakup gry z głównym bohaterem ulubionej kreskówki lub filmu może skutecznie zachęcić brzdąca do zabawy. Po czwarte: nie zapominaj, że gra powinna być atrakcyjna wizualnie, dlatego zwracaj uwagę na jej szatę graficzną. 

 

Ciekawe gry strategiczne w ofercie Księgarni Edukacyjnej

 

W Księgarni Edukacyjnej doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że gry strategiczne mają mnóstwo zalet, dlatego w naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór interesujących tytułów dostępnych w bardzo dużej rozpiętości cenowej. Proponujemy gry zarówno dla małych graczy (+3 lata), jak również starszych pociech. W sklepie kupisz gry strategiczne takich wydawnictw jak Bigjigs Toys, Adamigo, Alexander, Rebel, Granna, Janod czy Trefl. Proponujemy Ci strategiczne gry elektroniczne, planszowe, słowne i liczbowe oraz tradycyjne, np. Jengę. Bohaterami gier dostępnych w Księgarni Edukacyjnej są: Harry Potter, Spiderman, pieski z bajki „Psi Patrol” oraz księżniczki Disneya. Zachęcamy również do sprawdzenia innych produktów dostępnych w naszym sklepie!