The wishlist name can't be left blank

Piasek kinetyczny

Dzieci uwielbiają bawić się w piasku! Trudno wyobrazić sobie plac zabaw bez wydzielonego kąciku z piaskownicą, który zazwyczaj jest oblegany przez rzeszę maluchów. Ten trend widać również na nadmorskich plażach: łopatka i wiaderko to absolutnie podstawowe wyposażenie małego plażowicza. Alternatywą dla piasku w tradycyjnej postaci może być zdobywający dzisiaj coraz większą popularność piasek kinetyczny. Co sprawia, że jest to tak wyjątkowy produkt? W jaki sposób można go wykorzystać w codziennej zabawie?

 

Co to jest piasek kinetyczny?

 

Najprościej rzecz ujmując, piasek kinetyczny dla dzieci to specyficzna masa, która w dotyku przypomina zwyczajny piasek, ale jest bardziej zwarta, zbita, plastyczna, dzięki czemu można ją bez problemu modelować. Nie będzie zaskoczeniem, że skład piasku kinetycznego w dużej mierze bazuje na normalnym piasku, jednak w przeciwieństwie do niego, nie jest on tak miałki.

 

Piasek kinetyczny znakomicie nadaje się do zabawy w domowych warunkach, a formowanie różnego rodzaju kształtów czy postaci może zająć uwagę malucha na dłuższy czas. Możliwości zabawy w przypadku tego rodzaju piasku są absolutnie nieskończone. Dziecko ma szansę budować całe zamki, „piec” piaskowe babki, bawić się różnymi kształtami foremek – tutaj pierwsze skrzypce gra wyobraźnia naszej pociechy. Zasada działania piasku kinetycznego jest bardzo podobna do naturalnego piasku. Sprawdzi się on w samotnych zabawach oraz w towarzystwie kilkorga dzieci, które razem mogą tworzyć niezwykłe piaskowe konstrukcje, jednocześnie ucząc się współpracy i planowania podejmowanych działań. Piasek kinetyczny to wdzięczny materiał, który otwiera przed dziećmi wiele artystycznych możliwości, przy okazji ćwicząc ich kreatywność i wyobraźnię oraz umiejętności konstruktorskie.

 

Piasek kinetyczny – zabawa rozwijająca kreatywność oraz wyobraźnię dziecka

 

Gdzie kupić piasek kinetyczny? W naszej internetowej księgarni edukacyjnej! Co przemawia za proponowaną ofertą? W asortymencie księgarni znajdą Państwo piasek kinetyczny w opakowaniach o różnej wielkości: 2,5 kg oraz 1 kg, co pozwoli nad dopasować produkt do własnych potrzeb.

 

Piasek kinetyczny może dać dzieciom naprawdę bardzo dużo radości i stanowić alternatywę dla wizyty w klasycznej piaskownicy. Dodatkowo, warto zaopatrzyć dziecko w różnego rodzaju foremki czy inne akcesoria uatrakcyjniające zabawę z piaskiem, która stanowi doskonały trening koncentracji oraz zdolności manualnych. Małe rączki mogą wyczarować z piasku kinetycznego prawdziwe cuda, które podpowie im ich własna wyobraźnia!

 

W naszej ofercie dostępne są również specjalne pianki kinetyczne, niezwykle elastyczne i giętkie, dzięki czemu można z nich formować różnego rodzaju modele. Pianki proponujemy w kilku estetycznych kolorach, zachęcających dzieci do zabawy. Co więcej, proponujemy także szeroki wybór innych, interesujących zabawek, które mogą skraść serca naszych pociech, między innymi klocki Lego, klocki drewniane, stempelki czy przeplatanki dla dzieci oraz klocki magnetyczne. Wiele uwagi poświęcamy temu, by w ofercie księgarni znalazły się zabawki mające charakter edukacyjny.

 

Asortyment księgarni powstaje w trosce o potrzeby maluchów mających różne zainteresowania i preferujących odmienne formy zabawy, dlatego stale skupiamy się na jego poszerzaniu. Ogromne znaczenie ma dla nas również atrakcyjność cenowa dostępnych produktów oraz wysoki poziom obsługi klientów. Dbamy o sprawną realizację zamówień, tak by dzieci mogły jak najszybciej cieszyć się nowymi zabawkami.