The wishlist name can't be left blank

Gry ortograficzne

Polski język cechują skomplikowane zasady ortograficzne, z których przyswojeniem wiele dzieci ma problem. Odpowiednio dobrane gry ortograficzne mogą okazać bardzo dużym ułatwieniem w czasie nauki – dziecko nie musi uczyć się na pamięć reguł prawidłowego zapisu wyrazów, ale przyswaja je w formie zabawy. Sprawdź, jakie gry i zabawy ortograficzne znajdziesz w naszej ofercie i wybierz zestaw, dzięki któremu wesprzesz dziecko w nauce prawidłowej pisowni – zapraszamy!

 

Gra ortograficzna dla dzieci – przyjemny sposób na naukę prawidłowej pisowni

 

Gra ortograficzna dla dzieci to strzał w dziesiątkę, jeżeli Twoja pociecha właśnie zaczyna naukę pisania i chcesz ułatwić brzdącowi zapamiętanie najważniejszych zasad pisowni wyrazów. Gry z ortografią będą także strzałem w dziesiątkę dla dzieci, które mają problem z opanowaniem reguł pisowni. Odpowiednio dobrane gry edukacyjne nie będą się kojarzyły dziecku z problematycznym uczeniem się na pamięć. Wręcz przeciwnie – estetycznie wykonana, ciekawa gra do nauki ortografii może być dla ucznia interesującą rozrywką, pozwalającą na zagospodarowanie wolnego czasu. Gra z ortografią jest więc skutecznym sposobem na ułatwienie dziecku nauki.

 

Gra do nauki ortografii – wspieraj rozwój swojego dziecka

 

W ofercie naszej księgarni edukacyjnej znajdziesz bardzo szeroki wybór gier edukacyjnych, również edukacyjnych gier ortograficznych. Jeżeli szukasz propozycji dla młodszych dzieci, wybierz „Sowa Mądra Głowa. Obserwujesz i Znajdujesz” od Alexander. To gra słowna, w której dziecko znajdzie aż 50 słów, które są zaliczane do tzw. wyjątków, czyli słów, których pisownia nie może być wytłumaczona przy pomocy jakichkolwiek zasad ortograficznych. Dzięki temu maluch łatwiej zapamięta prawidłowy sposób ich pisania. Gra jest przeznaczona dla przedszkolaków +5 lat, a rozgrywce może wziąć udział aż 6 graczy, dzięki czemu to także świetny sposób na naukę zdrowej rywalizacji.

 

W przypadku uczniów szkoły podstawowej (+7 lat), strzałem w dziesiątkę może okazać się gra ortograficzna „Krzyżówkowy zawrót głowy” od Adamigo, która polega na układaniu wyrazów z umieszczonych na specjalnych puzzlach literek polskiego alfabetu. Dzięki grze dziecko szybko przyswoi podstawowe zasady ortograficzne oraz nauczy się nowych wyrazów, poszerzając w ten sposób zasób swojego słownictwa.

 

W księgarni edukacyjnej proponujemy Ci również inne rodzaje gier edukacyjnych: gry językowe, logopedyczne, matematyczne, przyrodnicze oraz gry rozwijające wyobraźnię. Przekonaj się, jak mogą wesprzeć rozwój Twojego dziecka!