The wishlist name can't be left blank

Rozwijanie percepcji wzrokowej

Właściwie rozwinięta percepcja wzrokowa (spostrzeganie wzrokowe) pozwala na prawidłowe rozróżnianie oraz interpretowanie odbieranych z otoczenia bodźców wzrokowych. To właśnie dzięki percepcji wzrokowej możliwe jest przetwarzanie przez mózg widzianego obrazu. Niestety, jakiekolwiek zaburzenia w tej strefie mogą skutkować problemami z przyswojeniem umiejętności czytania oraz pisania, dlatego warto umiejętnie wspierać rozwijanie percepcji wzrokowej już od najmłodszych lat dziecka. Do tego celu możesz wykorzystać gotowe publikacje, przygotowane z myślą o potrzebach brzdąców w różnym wieku. Sprawdź, jakie gry i zabawy rozwijające percepcję wzrokową znajdziesz w ofercie naszej księgarni edukacyjnej!

 

Rozwijanie percepcji wzrokowej

 

Zaburzenia percepcji wzrokowej mogą skutkować m.in. trudnościami z rozpoznawaniem liter o podobnych kształtach, niezapisywaniem znaków graficznych używanych w polskim alfabecie, wolnym czytaniem, bez rozumienia treści oraz problemami z prawidłowym interpretowaniem ilustracji. Warto więc im przeciwdziałać, wprowadzając np. do zabawy dziecka odpowiednie gry rozwijające percepcję wzrokową, dostosowane do wieku malucha. 

 

Wybierając grę wspierającą percepcję wzrokową zwróć uwagę głównie na dostosowanie poziomu trudności do indywidualnych potrzeb oraz wieku Twojego dziecka. Zestaw ćwiczeń powinien być również angażujący i skutecznie skupiać uwagę brzdąca, jednocześnie zapewniając mu dobrą zabawę – dzięki temu pociecha będzie chętniej po niego sięgała, co przełoży się na uzyskiwane rezultaty. 

 

Gry i zabawy rozwijające percepcję wzrokową

 

Dokładamy wszelkich starań, żeby gry i zabawy rozwijające percepcję wzrokową dostępne w naszej ofercie były przede wszystkim estetyczne wizualnie, dzięki czemu będą w stanie zwrócić uwagę dziecka oraz dostosowane do różnych potrzeb klientów i ich pociech. Stąd duży nacisk na różnorodność oferowanego asortymentu. 

 

Jeżeli szukasz ciekawej gry rozwijającej percepcję wzrokową lub efektywnych ćwiczeń zwróć uwagę np. na zestaw „Percepcja wzrokowa” wydawnictwa Arson, który umożliwia wielopłaszczyznową stymulację percepcji wzrokowej u dzieci na różnych poziomach terapii. Każde zadanie zostało opatrzone zrozumiałym poleceniem, którego zrozumienie powinien kontrolować nauczyciel lub terapeuta. Dzięki ćwiczeniom zawartym w zestawie dziecko może trenować koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętność syntezowania obrazów, identyfikowanie różnic oraz planowanie swoich ruchów.

 

Dla rodziców, którzy potrzebują publikacji przeznaczonych do wykorzystania w domu, w czasie zabaw edukacyjnych, dobrym rozwiązaniem może być zestaw ćwiczeń w formie książeczki „Znajdź na obrazku” wydawnictwa Harmonia – na każdej stronie książki została umieszczona duża ilustracja, a zadaniem brzdąca jest znalezienie na niej elementów, które są przedstawione na dole. Publikacja została stworzona z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym.

 

W ofercie naszej księgarni edukacyjnej znajdziesz również bardzo duży wybór pomocy naukowych dla nauczycieli i terapeutów, które będą ciekawą inspiracją do planowania aktywności związanych z prawidłowym rozwijaniem percepcji wzrokowej dla dzieci na różnych poziomach edukacji. 

 

Zachęcamy Cię również do sprawdzenia, jakie gry dla dzieci znajdziesz w naszej ofercie, poza grami rozwijającymi percepcję wzrokową. Proponujemy Ci m.in. gry logopedyczne, logiczne, matematyczne, pamięciowe i zręcznościowe. Zapraszamy!