The wishlist name can't be left blank

Gry kaligraficzne

Umiejętność pisania należy do najbardziej podstawowych kompetencji, które dziecko zdobywa w pierwszych klasach swojej edukacji szkolnej. Warto wesprzeć malucha w nauce stawiania pierwszych literek, ponieważ początki mogą być dla Twojej pociechy sporym wyzwaniem. Idealnym rozwiązaniem jest sprytne połączenie nauki z zabawą. Skorzystaj z oferty naszej internetowej księgarni edukacyjnej i wybierz jedną z gier uczących kaligrafii, które możemy Ci zaproponować!

 

Gry kaligraficzne dla dzieci

 

Kaligrafia to sztuka pięknego pisania, bardzo przydatna na co dzień, nawet biorąc pod uwagę, że dzisiaj używamy głównie klawiatury naszych komputerów. Estetyczny, czytelny charakter pisma da się w dużej mierze wypracować. O wykształcenie tej umiejętności należy jednak zadbać od najwcześniejszych lat dziecka, najlepiej już w momencie, kiedy brzdąc zaczyna się uczyć pisania. Ułatwisz sobie to zadanie korzystając z odpowiednich pomocy naukowych. Angażujące gry uczące kaligrafii są świetnym sposobem na usprawnienie zdolności manualnych Twojej pociechy oraz wyćwiczenie prawidłowego ruchu małej rączki. 

 

W asortymencie księgarni edukacyjnej znajdziesz bardzo duży wybór gier kaligraficznych, których interesująca, przemyślana w szczegółach szata graficzna ma szansę zaciekawić dziecko, przyciągnąć jego uwagę na dłużej i zachęcić do regularnych ćwiczeń. Proponujemy Ci zarówno gry kaligraficzne, które uczą pisania literek, jak i zestawy wspomagające naukę prawidłowego zapisu cyfr. Dzięki odpowiednio dobranym grom kaligraficznym nauka nie musi być dla Twojego dziecka przykrym obowiązkiem, ale wręcz przeciwnie – stanie się niesamowitą frajdą!

 

Wybierane gry kaligraficzne dobieraj przede wszystkim do wieku swojej pociechy. Zazwyczaj dziecko zaczyna najpierw od rysowania szlaczków, przechodząc przez etap odwzorowywania fragmentów literek, żeby stopniowo uczyć się pisania zarówno dużych, jak i małych liter. Pisanie po śladzie doskonale sprawdza się przede wszystkim na początku, pozwalając maluchowi łatwiej nauczyć się pewnego prowadzenia długopisu lub ołówka. 

 

Naszym klientom proponujemy pomocne naukowe i gry kaligraficzne przede wszystkim dla dzieci, które chodzą do 1, 2 lub 3 klasy szkoły podstawowej. Poza tym, korzystając z oferty księgarni edukacyjnej, zamówisz również inne ciekawe gry edukacyjne dla dzieci w różnym wieku, m.in. gry ortograficzne, matematyczne, logiczne oraz gry wspomagające rozwój mowy. Zapraszamy! W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu. Chętnie pomożemy!