The wishlist name can't be left blank

Gry czas

Polecane przez rodziców

Gry edukacyjne dla dzieci to świetny sposób, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli naukę z zabawą! Dzięki odpowiednio skonstruowanej rozgrywce maluch może nawet nie zauważyć, kiedy przyswoi niezbędną wiedzę. Gry edukacyjne mogą być więc doskonałym pomysłem na praktyczny prezent i przede wszystkim – świetnym uzupełnieniem edukacji szkolnej. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór gier o charakterze edukacyjnym. Proponujemy Ci również gry dla dzieci o czasie, czyli przede wszystkim piękne zabawkowe zegary! Sprawdź, co znajdziesz w Księgarni Edukacyjnej!

 

Gry dla dzieci – czas

 

Gry dla dzieci o czasie to sposób na to, żeby ułatwić maluszkowi zrozumienie procesu jego upływu w prosty i przystępny sposób. Jeżeli chcesz wesprzeć brzdąca w nauce prawidłowego zapisu cyfrowego czasu sprawdź np. zestaw „Time Dominoes” Learning Resources (+6 lat). Na Twoją uwagę zasługuje również drewniany zegar „Tik Tak. Znak czasu” od Trefl dla dzieci +3 lata. Zegar jest bardzo estetycznie wykonany, dzięki czemu przyciąga uwagę maluszka, jednocześnie pozwalając brzdącowi na skuteczną naukę nazw godzin. Dodatkowo zabawa z wykorzystaniem zegara uczy dziecko rozpoznawania kolorów oraz kształtów – zabawka wspomaga również koordynację wzrokową, skupienie i koncentrację brzdąca oraz zręczność małych rączek i koordynację ruchową. 

 

Nauka czasu w grach dla dzieci jest doskonałą zabawą dla maluchów w różnym wieku – doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieci mają różne oczekiwania w zależności od tego, na jakim etapie rozwoju się znajdują, dlatego proponujemy szeroki wybór zabawek, które możesz dobrać do indywidualnych potrzeb swojej pociechy. Szukając gry do nauki czasu zwróć również uwagę na propozycję Small Foot, czyli drewniany zegar z sorterem kształtów. Zabawka jest przeznaczona dla przedszkolaków (+3 lata) i dodatkowo ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdolności manualne. 

 

Dla starszych dzieci +4 lata możesz wybrać edukacyjną tablicę z zegarem – Wieloryb od Small Foot. Po jednej stronie dziecko znajdzie tarczę zegara z ruchomymi wskazówkami, a po drugiej – czarnej – tablica kredowa, po której maluch może pisać. Ta gra do czasu została dodatkowo wyposażona w uchwyt, dzięki któremu można ją zawiesić na ścianie. W Księgarni Edukacyjnej, poza zabawkowymi zegarami, kupisz również „Grę w zegar” Kapitana Nauki, w której dzieci muszą dopasować godziny do codziennych czynności. 

 

Sprawdź także inne gry, które znajdziesz w naszym asortymencie. Proponujemy Ci gry matematyczne, przyrodnicze, językowe, logopedyczne oraz rozwijające kreatywność. Zapraszamy!