The wishlist name can't be left blank

Rozwijanie percepcji słuchowej

Prawidłowy rozwój percepcji słuchowej pozwala na właściwy odbiór i interpretowanie płynących z otoczenia dźwięków. Dla zmniejszenia ryzyka, że w przyszłości u Twojej pociechy pojawiają się w tym względzie jakiekolwiek zaburzenia, warto wprowadzić odpowiednie, dostosowane do wieku brzdąca ćwiczenia. Jeżeli chcesz wesprzeć w tym względzie dziecięcy progres, sięgnij po dedykowane gry i zabawy rozwijające percepcję słuchową, które znajdziesz w ofercie naszej internetowej księgarni edukacyjnej. 

 

Rozwijanie percepcji słuchowej u dziecka

 

Rozwijanie percepcji słuchowej jest możliwe m.in. poprzez liczenie i wyodrębnianie sylab w pojedynczych wyrazach, uczenie się krótkich rymowanek, słuchanie czytanych na głos bajek lub słuchowisk itp. Takie zabawy łatwo wdrożyć do codziennej rutyny, np. podczas rozmowy z maluchem. Dzięki temu ułatwisz brzdącowi odróżnianie konkretnych dźwięków i słów z potoku mowy. Ćwiczenia i gry percepcji słuchowej mają kluczowe znaczenie dla późniejszych postępów Twojego dziecka w nauce czytania oraz pisania. Jednocześnie jednak musisz uważać, żeby ćwiczenia, które wprowadzasz do codzienności pociechy nie stanowiły dla dziecka zbyt dużego obciążenia. 

 

Gry i zabawy rozwijające percepcję słuchową

 

Tworząc asortyment naszej edukacyjnej księgarni internetowej staramy się wychodzić naprzeciw różnym potrzebom i oczekiwaniom rodziców oraz ich dzieci, dlatego w sklepie znajdziesz bardzo szeroki wybór produktów, które na wielu płaszczyznach wspierają rozwój brzdąców w różnym wieku, w tym gry i zabawy rozwijające percepcję słuchową. Proponujemy Ci m.in. książeczki z rymowanymi wierszykami, które dodatkowo mogą być doskonałą okazją do ćwiczenia pamięci dziecka, najpiękniejsze i najbardziej znane bajki nagrane na płyty CD oraz zeszyty z ćwiczeniami dostosowanymi do wieku Twojej pociechy.

 

Jeżeli szukasz gry rozwijającej percepcję słuchową zwróć uwagę np. na zestaw „Piotruś Słuchowy” od Komlogo dla dzieci +3 lata, w którym znajdziesz aż 25 przykładowych ćwiczeń. Dołączone do gry karty sprawdzają się zarówno w zabawie z dziećmi, których rozwój jest prawidłowy, jak i maluchami, u których zostały stwierdzone zaburzenia słuchu fonemowego. „Piotruś Słuchowy” pozwala m.in. na ćwiczenie syntezy sylabowej słów oraz słuchowego wyodrębniania głosek. 

 

Duży wybór ćwiczeń i gier rozwijających percepcję słuchową sprawia, że w naszej księgarni znajdziesz produkty, które będą doskonałą odpowiedzią na potrzeby Twojego dziecka. Sprawdź również inne gry dla dzieci, które oferujemy: edukacyjne, przyrodnicze, matematyczne, logiczne czy gry logopedyczne. Zapraszamy!