The wishlist name can't be left blank

Gry planszowe dla 4 latka

36 z 41 produktów

Strona

36 z 41 produktów

Strona

Gry planszowe to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia dziecięcego pokoju! Odpowiednio dobrane pozwolą maluchowi nie tylko ciekawie spędzić czas w gronie rodziny lub rówieśników, ale będą miały również konkretne walory edukacyjne, których charakter jest uzależniony od rodzaju wybranej przez Ciebie publikacji. W naszej ofercie znajdziesz ciekawe gry planszowe dla 4 latka, które mogą wesprzeć jego rozwój na wiele różnych sposobów – sprawdź, co możemy Ci zaproponować! 

 

Planszówki dla 4 latka

 

Wybierając gry planszowe 4+ zwróć uwagę przede wszystkim na to, żeby gry dla dzieci, które kupujesz były dopasowane do wieku Twojej pociechy. To bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa. Poza tym gry planszowe muszą być dostosowane do możliwości intelektualnych dzieci na określonym etapie rozwoju, dlatego zawsze sprawdzaj oznaczenia wiekowe producenta. Inny charakter będą miały gry planszowe dla 3 latka, a inny propozycje dla starszych brzdąców. 

 

Gry planszowe dla czterolatka, w zależności od rodzaju prowadzonej rozgrywki, mogą ćwiczyć cierpliwość, umiejętność skupienia uwagi, spostrzegawczość oraz refleks, poszerzać wiedzę dziecka w określonym temacie, trenować sprawność manualną małych rączek oraz pamięć i – co równie ważne – uczyć brzdąca zdrowej rywalizacji oraz godzenia się z ewentualną porażką. Gry pokazują także jak działać pod presją czasu, kiedy na decyzje dziecko ma zaledwie chwilę oraz uczą planowania działań, trenując w ten sposób zdolność do myślenia analitycznego. 

 

Gry planszowe dla dzieci 4 lata staraj się w miarę możliwości dopasowywać do indywidualnych zainteresowań Twojej pociechy. Pod uwagę możesz wziąć również potrzeby edukacyjne dziecka, definiując obszary, w których maluch wymaga konkretnego wsparcia – właściwie dopasowane gry w wielu przypadkach mogą mu je zapewnić. 

 

Podczas zakupów zwracaj również uwagę na to, ilu graczy może maksymalnie wziąć udział w rozgrywce, zwłaszcza jeżeli kupujesz grę dla rodzeństwa i chcesz, żeby każde dziecko miało szansę w nią zagrać. W takiej sytuacji dopasuj produkt do wieku najmłodszego gracza. Zastanów się również, jakie są zainteresowania Twojej pociechy – dopasowując do nich gry planszowe dla 4 latka zwiększasz szansę na to, że maluch faktycznie będzie zainteresowany prowadzeniem rozgrywki. 

 

Gry planszowe dla dzieci od 4 lat

 

W ofercie naszej księgarni internetowej znajdziesz bardzo szeroki wybór różnego rodzaju gier planszowych dla dzieci w różnym wieku. Proponujemy Ci zarówno edukacyjne gry planszowe dla dzieci od 4 lat, jak i propozycje publikacji dla starszych brzdąców, w tym gry planszowe dla 5 latka oraz interesujące gry planszowe dla 6 latka, i gry dla młodszych maluchów. Dzięki temu masz szansę bez problemu wybrać produkt, który faktycznie będzie odpowiadał preferencjom Twojego dziecka.

 

Szukasz gry, która z jednej strony zapewni dziecku doskonałą rozrywkę, ale z drugiej w przystępny sposób pokaże mu, co znaczy zarówno porażka, jak i wygrana? Sprawdź propozycję Adamigo – „Grzybobranie”. To ciekawa propozycja dla brzdąców, które lubią rywalizację w grupie. Proste do zrozumienia zasady oraz estetyczna szata graficzna sprawiają, że rozgrywka to doskonały przepis na wspólne spędzanie czasu, np. w towarzystwie rodziców.

 

Chcesz kupić gry planszowe dla 4 letnich dzieci, które ćwiczą umiejętność planowania kolejnych ruchów i jednocześnie trenują sprawność motoryczną brzdąców? Zestaw od Alexander „Chińczyk, warcaby” może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! Warcaby to doskonała rozrywka intelektualna, która jest jednocześnie przystępna dla dzieci 4+, natomiast gra w chińczyka uczy planowania działań i podejmowania decyzji.

 

Zamierzasz pomóc dziecku w nauce angielskiego? Wybierz w takim razie zestaw od Kapitana Nauki „Gra loteryjka. Angielski. Pierwsze słowa”, który przyciąga uwagę niesamowitą szatą graficzną oraz ułatwia zapamiętywanie słówek w języku angielskim, które są związane z codziennymi aktywnościami. W loteryjkę można grać na 4 różne sposoby, różniące się od siebie stopniem trudności, dzięki czemu rozgrywkę łatwo dopasujesz do umiejętności dziecka. 

 

Zależy Ci na ćwiczeniu spostrzegawczości brzdąca? Sięgnij po grę „Zwierzaki, bystrzaki” Kapitana Nauki. Zestaw zawiera kilka stopniu trudności, co pozwala dostosować rozrywkę do umiejętności graczy. W czasie aktywności maluch może skutecznie potrenować określanie różnic i podobieństw oraz analizę i syntezę wzrokową. Te umiejętności będą później przydatne w czasie nauki czytania, pisania oraz liczenia.

 

Gra „Uczymy się: liczby” od Tactic z kolei będzie dobrym rozwiązaniem, jeżeli Twoje dziecko jest na etapie nauki liczb oraz przyswaja umiejętność liczenia. Zadaniem brzdąca jest rozwiązywanie prostych działań matematycznych poprzez układanie dołączonych do zestawu kafelków na specjalnej planszy. Gra zawiera aż 72 zadania o różnym poziomie trudności. W tej serii znajdziesz również publikację „Uczymy się: litery i słowa”, którą opracowano z myślą o wspieraniu nauki czytania i pisania. Plansze z literami umożliwiają dziecku układanie słówek oraz stopniowe zwiększanie trudności tworzonych zdań. 

 

Oferta naszej internetowej księgarni edukacyjnej bardzo duży nacisk kładzie na jak największą różnorodność propozycji gier planszowych dla 4 latków. Dokładamy wszelkich starań, żeby asortyment sklepu wychodził naprzeciw różnym potrzebom rodziców i ich pociech, dlatego kupisz u nas gry w szerokiej rozpiętości tematycznej. Co więcej, zależy nam również na dostępności cenowej proponowanych produktów. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości, zachęcamy do kontaktu. Chętnie pomożemy w zakupach! Zapraszamy!