The wishlist name can't be left blank

Gry planszowe dla 5 latka

36 z 42 produktów

Strona

36 z 42 produktów

Strona

Gry planszowe to świetny sposób na rozrywkę w deszczowe lub zimne popołudnie, kiedy zabawa na dworze nie jest możliwa oraz spędzanie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Odpowiednio dobrane go wieku Twojego malucha gry mogą również skutecznie wspierać jego rozwój na wielu różnych płaszczyznach, ucząc dziecko zdrowej rywalizacji, umiejętności godzenia się z porażką lub współpracy z pozostałymi uczestnikami zabawy. Wybierając gry planszowe dla rodziny, kieruj się wiekiem najmłodszej pociechy – dzięki temu zyskasz pewność, że wszyscy gracze poradzą sobie z poziomem trudności rozgrywki. Zobacz, jakie gry planszowe dla 5 latka znajdziesz w ofercie naszej księgarni edukacyjnej – zapraszamy! 

 

Planszówki dla 5 latka

 

Gry planszowe dla 5 latka powinny być dostosowane do możliwości brzdąców w tym wieku, dlatego zawsze sprawdzaj oznaczenia wiekowe producenta, które zazwyczaj są umieszczane w widocznym miejscu na opakowaniu. Poza tym, kieruj się również indywidualnymi zainteresowaniami Twojego malucha. Zastanów się, jakie tematy są dla dziecka najbardziej pasjonujące oraz jaki rodzaj wiedzy chłonie najchętniej – na tej podstawie łatwiej będzie Ci dopasować planszówkę dla 5 latka, która faktycznie sprosta jego oczekiwaniom.

 

Podczas zakupów weź pod uwagę także maksymalną liczbę graczy, którzy mogą wziąć udział w rozgrywce proponowanej przez gry planszowe dla dzieci mających 5 lat. Dotyczy to zwłaszcza rodzin z większą liczbą maluchów lub dzieci, do których często przychodzą rówieśnicy. Kluczowe znaczenie ma ponadto również szata graficzna proponowana przez gry dla dzieci. Powinna być estetyczna, przyciągać wzrok i angażować uwagę odbiorców. 

 

Gry planszowe dla 5 latka staraj się też dopierać do potrzeb dziecka. Maluch ma problemy z koncentracją? Podstaw na grę, która wymaga skupienia uwagi. Chcesz rozwijać dziecięcą spostrzegawczość? Wybierz zestaw ciekawych zagadek kryminalnych. 

 

Gry planszowe dla dzieci od 5 lat

 

W ofercie naszej księgarni edukacyjnej znajdziesz bardzo szeroki wybór gier planszowych dla pięciolatków – proponujemy Ci publikacje poruszające różną tematykę, dzięki czemu możesz dostosować grę do indywidualnych zainteresowań Twojej pociechy. Wybieraj spośród propozycji od takich producentów, jak Adamigo, El System, Egmont, Alexander oraz Cartamundi. Co więcej, oferta sklepu to także duża różnorodność cenowa – kupuj gry planszowe dla 5 latki i 5 latka, które mieszczą się w granicach Twoich możliwości finansowych. Regularnie organizujemy również promocje i obniżki cenowe, dlatego zachęcamy Cię do śledzenia asortymentu księgarni.

 

Chcesz kupić gry planszowe dla dziecka 5 lat, które mają walory edukacyjne? Sprawdź np. propozycję od Alexander – „Poznajemy miesiące i pory roku”. Dzięki grze dzieci mogą szybko nauczyć się nazw i kolejności pór roku oraz ich związków. To doskonała propozycja dla całej rodziny – w rozgrywce wziąć udział może od 2 do 4 graczy. Zobacz również grę „Co do czego?”, która bazuje na mechanizmie skojarzeń, zachęcając dziecko do myślenia oraz ucząc skupiania uwagi na wykonywanej czynności. W czasie zabawy brzdąc ćwiczy także refleks, koncentrację, zdolności motoryczne oraz logiczne myślenie. 

 

Jeżeli szukasz planszówek dla pięciolatka koniecznie sprawdź też „Quiz przyrodniczy” od Adamigo, która opiera się na wierszowanych zagadkach, stanowiących doskonały trening logicznego myślenia. Zestaw składa się ze 112 kart z zagadkami, dzięki którym maluch lepiej pozna świat fauny i flory. Ciekawą propozycją planszowej gry edukacyjnej jest również wydawnictwo „Uczę się dbać o naszą planetę” od Lisciani. Dzięki grze dziecko ma szansę nauczyć się szacunku do przyrody – poznaje różne rodzaje zanieczyszczeń i w towarzystwie rodziców dowiaduje się, w jaki sposób można je zlikwidować.

 

Gra planszowa „Spy guy” od Trefl to z kolei nie lada gratka dla wszystkich miłośników wciągających detektywistycznych zagadek. Zadaniem dziecka jest ustalenie, kto stoi za występkami skierowanymi przeciwko mieszkańcom miasta. Podczas zabawy brzdąc ćwiczy spostrzegawczość oraz umiejętność planowania. Jeżeli natomiast chcesz, żeby gra przybliżała dziecku zasady zdrowego żywienia, wybierz zestaw Multigra „Jem zdrowo” – gra oferuje wiele pomocnych rekwizytów, zachęca brzdąca do wykonywania ćwiczeń ruchowych, a dzięki dołączonej do zestawu tablicy suchościeralnej, Twoja pociecha dodatkowo trenuje umiejętności grafomotoryczne.

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że gry planszowe dla 5 latka mogą znakomicie wspomagać jego rozwój, dlatego tworząc naszą ofertę staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom rodziców i ich pociech. Gra planszowa to świetny pomysł na prezent z okazji świąt, urodzin czy Dnia Dziecka – wybierając ten rodzaj rozrywki masz pewność, że przy okazji zabawy, Twój maluch przyswaja potrzebne umiejętności.

 

Poza grami planszowymi dla 5 latka, proponujemy również zestawy dla dzieci w innych grupach wiekowych. W naszym sklepie kupisz więc gry planszowe dla młodszych maluchów, w tym gry planszowe 4 latka, jak i zestawy dla starszych brzdąców, np. gry planszowe dla 6 latka oraz interesujące gry planszowe dla 7 latka. Koniecznie sprawdź, co możemy Ci zaproponować! W razie pytań lub wątpliwości, pozostajemy do Twojej dyspozycji.