The wishlist name can't be left blank

Gra edukacyjna Jem zdrowo 0051 Multigra

Niedostępny
Indeks
751155
Twój rabat 24% (18,45 zł)
Cena
Cena 57,45 zł 75,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 75,90 zł

Opis

Gra edukacyjna Jem zdrowo 0051 Multigra

 

Dane produktu:

Wdrażanie pozytywnych nawyków u najmłodszych nie jest łatwą sprawą. Zarówno rodzice jak i nauczyciele wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego dokładają wszelkich starań, aby ich podopieczni w sposób oczywisty dbali o porządek wokół siebie, podstawy higieny osobistej oraz zdrowo się odżywiali. Najlepiej w takich przypadkach działa dobry, odgórny przykład. Jednocześnie psycholodzy już dawno stwierdzili, że nie ma lepszej nauki niż poprzez zabawę. Najlepiej wciągającą, do której dzieci chętnie wracają. Przykładem takiej propozycji jest „Jem Zdrowo”.

Gra w której każdy z graczy musi nauczyć wybranego przybysza z przeszłości (wikinga, rycerza, egipską księżniczkę lub kowbojkę) zasad prawidłowego odżywiania się. Jak tego dokonać?

Należy skompletować swoją piramidę żywienia, zdobywając wszystkie niezbędne żetony z ikonkami ruchu i gimnastyki, owocami i warzywami, produktami zbożowymi, nabiałem, mięsem i rybami oraz tłuszczem i słodyczami. Żetony umieszczone są na planszy w specjalnej sekcji lodówka oraz regał. Zdobywamy je przemierzając pionkami planszę, na której zaznaczono ikonki z żetonami. W celu zdobycia potrzebnego nam żetonu gracz musi napisać lub narysować na specjalnej tablicy suchościeralnej przykład produktu wchodzącego w skład wskazanej przez żeton grupy żywieniowej. W trakcie rozgrywki nazwy produktów nie mogą się powtórzyć. Na planszy znajdziemy także pola specjalne, które wymuszają inną akcję. Przykładowe to:

Ruch i gimnastyka – żeby zdobyć do swojej piramidy żywieniowej żeton ruchu musimy po wejściu na to pole wykonać ćwiczenie zawarte na żetonie, których chcemy zdobyć.

Pies – tracimy jeden z żetonów z jedzeniem oddając go spotkanemu głodnemu pieskowi. Lodówka – możemy dobrać dowolny brakujący żeton z grupą produktów przechowywanych w lodówce.

Szafka – możemy dobrać jeden dowolny produkt z grupy produktów przechowywanych w szafce.

 

Zalety gry:

- nauka zasad zdrowego odżywania się dzięki zabawie,

- bogactwo rekwizytów,

- konieczność wykonywania ćwiczeń gimnastycznych w trakcie gry,

- ćwiczenia grafomotoryczne w postaci rysowania żywności na tablicy suchościeralnej,

- świetna zabawa dla całej rodziny.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 751155
  • EAN 5906395300518
  • Symbol 0051
  • Producent Multigra
  • Ilość graczy 2+
  • Wiek Dla przedszkolaków (+5 lat)
  • Wymiary opakowania 25,5x24,5x6 cm

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy dokonali zakupu mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto