The wishlist name can't be left blank

Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz

Autor: Filip Springer
Filip Springer
Dostępny
Indeks
726686
Twój rabat 12% (3,80 zł)
Cena
Cena 28,00 zł 31,80 zł
- +

Opis

Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz, Filip Springer, Wydawnictwo Czarne

 

Dane produktu:

Jante to miasteczko, w którym życie reguluje jedenaście opresyjnych zasad określających miejsce jednostki w społeczności. Prawo Jante jest w Skandynawii powszechnie znane, chociaż mało kto pamięta, że po raz pierwszy pojawiło się w 1933 roku w powieści Aksela Sandemosego Uciekinier przecina swój ślad.

Filip Springer wyrusza na Północ, żeby znaleźć miejsce, które odcisnęło piętno na kolejnych pokoleniach Skandynawów. Ale gdzie jest Jante? Czy w duńskim Nykøbing Mors, pierwowzorze miasteczka z powieści? A może w zagubionej pośród norweskich fiordów samotni pisarza?

A gdyby okazało się, że Jante nie ma nic wspólnego z geografią i tkwi w każdym z nas?

Książka Springera to opowieść o niemożliwej ucieczce od systemu, który nam narzucono, i o ponurym obliczu najszczęśliwszych krajów świata. Ale to także opowieść o świecie rozpiętym między prawdą a fikcją. By go poznać, Springer przekracza nie tylko granice krajów, ale i gatunków literackich.

 

Nie sądź, że jesteś kimś – Nie sądź, że nam dorównujesz – Nie sądź, że jesteś mądrzejszy od nas – Nie wyobrażaj sobie, że jesteś lepszy od nas – Nie sądź, że wiesz więcej niż my – Nie sądź, że jesteś kimś więcej niż my – Nie sądź, że się do czegoś nadajesz – Nie wolno ci się z nas śmiać – Nie sądź, że komuś na tobie zależy – Nie sądź, że możesz nas czegoś nauczyć – Myślisz, że nic o tobie nie wiemy? – Nie myśl, że uciekniesz.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 726686
  • Wydawnictwo Czarne
  • Cena 31,80 zł
  • Autor Filip Springer
  • EAN 9788380498914
  • Oprawa twarda

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz