The wishlist name can't be left blank

Supersmyki. Poziom B+. Pakiet metodyczny

Dostępny
Indeks
882676
Cena
Cena 200,00 zł
- +

Opis

Supersmyki. Poziom B+. Pakiet metodyczny

 

Dane produktu:

W skład pakietu metodycznego wchodzą:

- przewodnik metodyczny część 1-5

- płyty muzyczne, część 1-4

 

W materiałach metodycznych wykorzystano wiele metod, z których na szczególną uwagę zasługuje storytelling, a także metody problemowe.

Edukacja matematyczna jest realizowana w oparciu o metodę Nemezjusza Cywińskiego i klocki NEMI. Supersmyki to jedyna seria dla przedszkoli, która wykorzystuje tę metodę i klocki NEMI do nauki matematyki.

 

Dobór metod zależy od indywidualnych możliwości dzieci oraz od tego, jakie umiejętności zaplanowaliśmy kształcić w danej chwili. Zatem najlepszymi metodami są te, które aktywizują i motywują dziecko oraz umożliwiają praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.

Metody wykorzystywane w naszych przewodnikach metodycznych gwarantują skuteczną i kompleksową realizację celów wyznaczonych przez Podstawę programową.Każdy tydzień pracy w przewodniku rozpoczyna tabela, w której wyszczególnione zostało jakie umiejętności i jakie obszary wiedzy będą rozwijane w danym tygodniu.

Wykazano także sposoby osiągnięcia wyznaczonych celów.

Taka forma organizacji treści sprawia, że dla nauczyciela staje się jasne jakie elementy proponowanych scenariuszy są priorytetowe oraz otwiera drogę do czytelnej i rzetelnej ewaluacji podejmowanych działań.

 

Na początku każdego z przewodników zamieszczony został ogólny rozkład materiału będący także spisem treści. W każdym ze scenariuszy dnia znajdują się propozycje zapisów w dzienniku, punkty z obszarów podstawy programowej oraz realizowane kompetencje kluczowe.

Pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji poszczególnych zabaw zostały wyróżnione kolorem czcionki. Nauczyciele znajdą wnich wskazówki metodyczne do przeprowadzenia różnych wariantów wybranych aktywności.

Czytelny układ treści, akcentujący kluczowe elementy procesu dydaktycznego sprawia, że codzienna biurokracja staje się mniej dotkliwa, a nauczyciel może więcej czasu poświęcić na zajęcia z przedszkolakami.

 

Każdy tydzień pracy z dziećmi nauczyciel rozpoczyna opowiadaniem. Opowiadania zostały przygotowane w taki sposób, aby stały się dla dziecka źródłem informacji związanych z poruszanym tematem.

Słuchając opowiadań dziecko nie tylko ma szansę rozwijać się językowo oraz doskonalić umiejętność aktywnego słuchania, ale przede wszystkim rozwija umiejętność czerpania wiedzy i interpretowania fabularnych przekazów.

Nauczyciel nie musi już poszukiwać innych tekstów literackich wprowadzających do tematu zajęć – wszystko co potrzebne ma w naszym przewodniku!

 

Każdy tydzień pracy kończy podsumowanie - angażujące dziecko w samodzielną ewaluację własnych postępów w obszarze zdobywanych wiadomości i rozwijanych umiejętności.

Nauczyciel jest w stanie na bieżąco oceniać efektywność swojej pracy z przedszkolakami, a tym samym modyfikować swoje działania podnosząc ich skuteczność i doskonalić swoje umiejętności zawodowe

Rozkład tematów oferowanych dzieciom pięcio- i sześcioletnich jest jednakowy, jednak każdy zestaw charakteryzuje odpowiedni, adekwatny do wieku dzieci dobór treści.

Oprócz tematów wspólnym mianownikiem jest również dobór metod, rys fabularny oscylujący wokół atrakcyjnych dla dziecka bohaterów i fundament metodyczny jaki stanowi pedagogika twórcza, metoda rozwiązywania problemów, pedagogika zabawy oraz metoda nauczania matematyki Nemezjusz Cywińskiego.

Usprawnia to sam proces dydaktyczny i co dla nauczyciela szczególnie ważne znacząco ułatwia pracę w grupach łączonych.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 882676
  • Wydawnictwo MAC Edukacja
  • EAN 9788382270440
  • Poziom nauczania Przedszkole
  • Grupa wiekowa 6-latki

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy dokonali zakupu mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto