The wishlist name can't be left blank

PUS Matematyka konkretna 1. Symetria, miary, waga, pieniądze

Autor: Bogusław Świdnicki,Maria Krupska
Maria Krupska, Bogusław Świdnicki
Niedostępny
Indeks
710654
Cena
Cena 21,90 zł

Opis

PUS Matematyka konkretna 1. Symetria, miary, waga, pieniądze

 

Dane produktu:

Jednym z priorytetów nauczania matematyki jest rozwijanie umiejętności posługiwania się metodami matematycznymi w różnych sytuacjach życiowych i w określonym celu oraz posługiwania się liczbami na co dzień.

Do realizacji tego celu ma przyczynić się między innymi zbiór tematycznych ćwiczeń zawartych w książeczce Matematyka konkretna 1.

Ćwiczenia dotyczą takich zagadnień z zakresu matematyki praktycznej jak:

Symetria i rytm – dostrzeganie regularności rytmicznych i symetrycznych oraz ich wykorzystanie w codziennych formach aktywności.

Miary, waga i pieniądze to pojęcia wywodzące się z codziennego życia i odgrywające znaczącą rolę w życiu każdego człowieka.

Wprowadzając te pojęcia do ćwiczeń w książeczkach PUS, wiążemy je jednocześnie z materiałem arytmetycznym obowiązującym na I etapie kształcenia.

Celem kolejnych ćwiczeń jest pogłębianie umiejętności nabytych przez uczniów w toku praktycznych doświadczeń, zadań i eksperymentów.

Znaki rzymskie – to inny sposób zapisywania liczb, z którym dziecko styka się w różnych sytuacjach życiowych.

Dlatego też poprzez ćwiczenia zawarte w tej książeczce dziecko utrwali znajomość poznanych znaków rzymskich od I do XII.

 

Zabawa z PUS-ami polega na rozwiązywaniu zadań zawartych w książeczkach i jednoczesnym układaniu klocków w zestawie kontrolnym.

Po zakończeniu zadania dziecko samo sprawdza, czy odpowiedź ułożona z klocków jest poprawna i zgodna z wzorem kontrolnym pokazanym w książeczce przy rozwiązywanym zadaniu.

Zestaw Kontrolny PUS „rośnie razem z dzieckiem” i raz zakupiony, przez wiele lat służy do nauki i zabawy z wszystkimi książeczkami PUS.

Zestaw kontrolny nie jest dołączany do książeczek. Należy dokupić go osobno - nr indeksu SE0214.

W przypadku zagubienia się jakiegoś klocka/klocków z Zestawu Kontrolnego, można uzupełnić ich komplet dokupując klocki zapasowe - nr indeksu: 719558.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 710654
  • Wydawnictwo Epideixis
  • Autor Bogusław Świdnicki, Maria Krupska
  • Seria PUS
  • EAN 9788375141535
  • Ilość stron 32
  • Rok wydania 2011
  • Wymiary 17x23,5 cm

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy dokonali zakupu mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto