The wishlist name can't be left blank

Program wychowania przedszkolnego

BRAK ZDJĘĆ NA DYSKU
Dostępny
Indeks
882756
Cena
Cena 39,00 zł
- +

Opis

Program wychowania przedszkolnego

 

Dane produktu:

Program wychowania przedszkolnego przygotowany przez Wydawnictwo MAC Edukacja jest w pełni zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki oraz obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego.

Jako pierwszy na rynku został opracowany pod kątem kształtowania kompetencji kluczowych – zarówno w warstwie metodycznej, jak i kartach pracy.

Jest bogaty w treści, które w zintegrowany sposób pogłębiają wiedzę, rozszerzają umiejętności praktyczne i kształtują postawy, wspierając tym samym wszystkie obszary rozwoju dziecka.

 

Program jest innowacyjny i umiejętnie łączy zapisy podstawy programowej wychowania przedszkolnego z kształtowaniem kompetencji kluczowych u dzieci w wieku przedszkolnym.

Struktura programu jest przejrzysta i uporządkowana, w logiczny sposób łączy jego poszczególne elementy.

Program stawia dziecko i jego potrzeby w centrum oddziaływań nauczyciela, które warunkowane są przez jego indywidualne predyspozycje oraz możliwości, a także zwraca uwagę na wspieranie rozwoju emocjonalnego, kształtowanie myślenia problemowego, współpracę w grupie i rozwijanie samodzielności.

Program kierowany jest do szerokiej grupy nauczycieli wychowania przedszkolnego, ponieważ uwzględnia potrzeby dzieci, wspomagając ich rozwój. Wspiera nauczyciela w roli pierwszego diagnosty dziecka, wskazuje możliwości planowania działań terapeutycznych, podkreślając w tym procesie rolę współpracy z rodzicami dziecka. Dzięki zaproponowanym aktywizującym metodom pracy pozwala na skuteczne prowadzenie edukacji włączającej.

Program opiera się na spójnych podstawach pedagogicznych (pedagogika transgresyjna), dydaktycznych oraz sprawdzonej metodyce pracy. Jest elastyczny i pozwala na indywidualizację kształcenia w odniesieniu do dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Założenia programu i opisane efekty pracy warunkują pełne i komplementarne przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 882756
  • Wydawnictwo MAC Edukacja
  • EAN 9788382270457
  • Poziom nauczania Przedszkole
  • Rok wydania 2021
  • Grupa wiekowa 3-latki, 4-latki, 5-latki, 6-latki
  • Oprawa miękka

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy dokonali zakupu mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto