The wishlist name can't be left blank

Nowe kłopoty detektywa Pozytywki

Autor: Grzegorz Kasdepke
Dostępny
Indeks
749708
Twój rabat 21% (7,30 zł)
Cena
Cena 27,40 zł 34,70 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 34,70 zł
- +

Opis

Nowe kłopoty detektywa Pozytywki, Grzegorz Kasdepke, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

Dane produktu:

Kolejne przygody Detektywa Pozytywki autorstwa Grzegorza Kasdepke. Przekonaj się, co tym razem wpędziło dzielnego detektywa w kłopoty.

Detektyw Pozytywka to niekwestionowany specjalista od zagadek kryminalnych. Założył agencję detektywistyczną "Różowe Okulary", w której też sam pracuje. Swoją siedzibę ma na poddaszu starej kamienicy. Detektyw Pozytywka posiada niewielkich rozmiarów pomieszczenie, w którym przyjmuje interesantów. Mimo to, ma w nim wszystko, czego potrzebuje: malutki stolik z namalowaną na wierzchu szachownicą (detektyw bardzo lubi grać w szachy, jednak niezwykle się smuci, gdy przegrywa sam ze sobą), dwa składane taborety wędkarskie oraz stojący na parapecie kaktus (to jedyna broń, jaką dysponuje Pozytywka). Tylko miejsca dla klientów już jakoś brakuje, ale najczęściej z problemami zwracają się do niego dzieci, a te zmieszczą się w siedzibie agencji, gdy detektyw wciągnie brzuch.

Dorośli zdecydowanie rzadziej korzystają z jego usług, uważając go raczej za nieszkodliwego dziwaka. Jednak i oni w większości darzą detektywa sympatią. Jest jednak ktoś, kto go bardzo nie lubi. To szef konkurencyjnej agencji "Czarnowidz", Martwiak. Mimo sporej aktywności konkurenta, detektyw Pozytywka nie narzeka na brak zagadek do rozwiązania. Z łatwością ustala, co stało się z ubraniem pana Mietka. Udowadnia, że ortografia może być dowodem w śledztwie i tym samym oczyszcza Martwiaka z zarzutu wykonania napisów na ścianach kamienicy. Dzięki detektywowi dowiemy się również czy w Turcji pije się kawę po turecku oraz jak podlewać kaktusy.

"Nowe kłopoty detektywa Pozytywki" to druga część przygód sympatycznego detektywa z agencji "Różowe Okulary". Składa się z kolejnych kilkunastu "kryminalnych" opowiadań. Do jej lektury z pewnością nie będzie trzeba zachęcać początkujących młodych czytelników, a i młodsze dzieci z chęcią posłuchają przed snem opowieści o przygodach Pozytywki. Rozwiązując wraz z głównym bohaterem łatwiejsze i trudniejsze zagadki będą doskonalić umiejętność logicznego myślenia oraz wyciągania właściwych wniosków. W ten sposób każdy może zostać detektywem.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 749708
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • Autor Grzegorz Kasdepke
  • Seria Detektyw Pozytywka
  • EAN 9788310139061
  • Ilość stron 96
  • Rok wydania 2022
  • Oprawa twarda
  • Wymiary 14x19,5 cm

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy dokonali zakupu mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto