The wishlist name can't be left blank

Nasza historia

Grupa MAC S.A. jest polską firmą rodzinną ze 100-procentowym polskim kapitałem i należy do czołówki wydawnictw edukacyjnych w kraju.
Jesteśmy członkiem Prezydium Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki.

SILNE FUNDAMENTY:

Od ponad 30 lat wspieramy nauczycieli i uczniów w codziennej edukacji, wydając podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne i metodyczne. Każda złotówka wydana na nasze produkty przeznaczana jest na rozwój polskiej gospodarki, tworzenie nowych miejsc pracy.
Jesteśmy blisko nauczyciela – posiadamy sieć blisko 150 konsultantów oświatowych na terenie całego kraju. Blisko 1 000 000 dzieci uczy się na podręcznikach MAC Edukacja.
Wydrukowaliśmy dotychczas blisko 100 000 000 książek. Jako jedyni na polskim rynku edukacyjnym oferujemy kompleksowe wsparcie dla żłobków, przedszkoli i szkół. W ofercie wyposażenia posiadamy ponad 1200 produktów.
Jesteśmy liderem wychowania przedszkolnego. Realizujemy duże projekty unijne – m.in. program „Szkoły kreatywnych umysłów” i „E-podręczniki do kształcenia ogólnego”, w którym jesteśmy jedynym wydawnictwem wśród partnerów ORE i MEN.

 

Stale się rozwijamy

Szeroka oferta

Tworzymy nowe projekty. W cyklu internetowych video e-konferencji spotykamy się z licznym gronem nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnej.

 

Jesteśmy otwarci na nowe technologie. Oferujemy nowoczesny sprzęt multimedialny dla oświaty, udostępniamy oprogramowanie do zarządzania placówkami.

 

Posiadamy siedziby w Kielcach i Warszawie. Stale rekrutujemy najlepszych specjalistów w branży. Odważnie rozszerzamy działalność o nowe rynki: gier edukacyjnych, publikacji do pracy rodzica z dzieckiem. Dzisiaj temu dzisiaj zapewniamy kompleksowe rozwiązania dla edukacji.

Bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu, stale poszerzamy naszą ofertę obejmującą m.in. żłobki, przedszkola i szkoły.

 

Wydajemy nowe cykle do nauczania - zarówno dla przedszkola, jak i szkoły. Przykładem są serie „Olek i Ada”, „Kolorowy start”, „Odkrywam siebie”, „Moje ćwiczenia”, „Gra w kolory”, „Oto ja”, czy „Ja i moja szkoła”.

 

Nasze publikacje dostępne są zarówno w tradycyjnych księgarniach w całym kraju, jak i poprzez własną księgarnię internetową – www.ksiegarnia-edukacyjna.pl

 

Nasze marki:

oferuje wysokiej jakości materiały edukacyjne, podręczniki, ćwiczenia. Oferta kierowana jest do nauczycieli, uczniów i rodziców. zapewnia pomoce dydaktyczne i edukacyjne, a także meble i wyposażenie dla szkół, przedszkoli i żłobków. oferuje sprzęt multimedialny dla placówek oświatowych.

 

   

 

Księgarnia Edukacyjna została utworzona w roku 2010 jako jeden z działów Grupy Edukacyjnej MAC.

 

Początkowo księgarnia prowadziła sprzedaż wydawnictw wchodzących w skład Grupy MAC SA, tj. Wydanwnict MACoraz JUKA.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów, księgarnia rozszerzyła swój asortyment o kolejne marki Grupy MAC takie jak MAC Dydaktyka oraz MAC Technologie, a także Wydawnictwa dziecięcego Dwukropek.
Następnie wprowadziliśmy do oferty inne wydawnictwa edukacyjne, pedagogiczno-psychologiczne, a także zabawki edukacyjne i pomoce dydaktyczne.


Obecnie specjalizujemy się w publikacjach skierowanych do nauczycieli, terapeutów, rodziców i uczniów.
W naszej ofercie znajdują się podręczniki, literatura dla dzieci i młodzieży, książki do terapii pedagogicznej, pomoce dydaktyczne oraz starannie wyselekcjonowane zabawki edukacyjne i artykuły szkolne.

 

Skupiamy się na najlepszych polskich wydawnictwach oraz zabawkach edukacyjnych, wykonanych z estetycznych i dobrych jakościowo materiałów. Rozwijamy stale swój asortyment, owocem tego jest nasza marka Sprytne klocki, składająca się z wysokiej jakości różnorodnych klocków rozwijających percepcję wzrokową i manualną dzieci, która cieszy się dużym zainteresowaniem w placówkach oświatowych.


Oferujemy publikacje dydaktyczne do wszystkich poziomów edukacji szkolnej, a także dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz niemowlaków.

 

 

Historia Grupy MAC S.A. sięga 1989 r., kiedy to w Kielcach dr Czesław Cyrański wraz ze swoimi synami, Mariuszem i Adamem, założyli oficynę wydawniczą MAC Edukacja. To właśnie od pierwszych imion jej założycieli – Mariusza, Adama i Czesława – pochodzi nazwa popularnego wydawnictwa – MAC, którą wymawiamy po polsku mac (nigdy mak).

 

W ciągu 30 lat małe, rodzinne wydawnictwo przerodziło się w jednego z największych wydawców edukacyjnych w Polsce, będące dzisiaj liderem w wychowaniu przedszkolnym i jednym z liderów w edukacji wczesnoszkolnej.

 

Na okładkach naszych publikacji posługujemy się logo Polski Wydawca od 1989 r. Symbol pełni funkcje wizerunkowe, podkreśla rzetelność i profesjonalizm polskiej marki. Jako firma rodzinna jesteśmy dumni ze 100% polskiego kapitału i mamy nadzieję, że świadomy wybór produktów polskich marek i patriotyzm konsumencki jest ważny nie tylko dla nas, ale także dla naszych klientów.

 

Pomimo długiej historii i licznych zmian w branży edukacyjnej, wydawnictwo nadal pozostaje rodzinną firmą ze 100-procentowym polskim kapitałem. Sukces wydawnictwa został dostrzeżony i nadal zwraca uwagę mediów i środowiska. W 2019 roku otrzymaliśmy takie nagrody, jak: wyróżnienie w konkursie „Orły” tygodnika „Wprost”, „Gazelę Biznesu” dziennika „Puls Biznesu” czy „Świętokrzyski Diament” w uznaniu za tworzenie miejsc pracy dla mieszkańców regionu.

 

W 30-lecie rozpoczęcia polskiej transformacji otrzymaliśmy w Warszawie z rąk redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita” cenne wyróżnienie w uznaniu za rozwój naszej firmy. Znaleźliśmy się w wyjątkowym gronie „30 polskich firm na 30-lecie” dziennika.

 

#wybierajpolskieprodukty – Dziękujemy!