The wishlist name can't be left blank

Mały atlas psów (i szczeniaków) Ewy i Pawła Pawlaków

Autor: Ewa Kozyra-Pawlak,Paweł Pawlak
Dostępny
Indeks
755025
Twój rabat 21% (12,10 zł)
Cena
Cena 44,40 zł 56,50 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 56,50 zł
- +

Opis

Mały atlas psów (i szczeniaków) Ewy i Pawła Pawlaków, Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

Dane produktu:

Pewien Anglik, który uczył się naszego języka, twierdził, że nikt nie kocha psów jak Polacy. Zapytany dlaczego, odpowiedział: "Bo macie znaki drogowe: UWAGA! PIESI!".

W piątym już małym atlasie para znanych ilustratorów i autorów z wielką czułością portretuje te właśnie czworonogi. Pełne humoru opowieści o kundelkach i psach rasowych, czarujące kolaże z tkanin, kudłate figurki i subtelne akwarele powstały z zachwytu nad najwierniejszym (obok kota) przyjacielem człowieka. Osobiste historie przeplatają się tutaj z dostosowanymi do wieku czytelnika informacjami o psiej naturze i anatomii.

Psy towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Często pomagają nam w pracy, a niekiedy nawet ratują życie. W zamian potrzebują tylko opieki i troski. Wiedzą o tym wszystkie dzieci, które kochają psy a pozostałe dzięki tej książce niebawem odkryją całkiem nowy świat: uśmiechniętych mordek i merdających ogonów.

Jednym z pierwszych wspomnień Ewy Kozyry-Pawlak jest graffiti, które przyszła artystka z wielką pasją wykonała kredkami świecowymi na ścianie swojego pokoju (korzystając z okazji, chciałaby przeprosić późniejszego właściciela tego lokalu). Bardzo wcześnie, z absolutną powagą, poświęciła się sztukom plastycznym, a szczególnie rzeźbie w plastelinie, haftom i szydełkowaniu. Gdy tylko ukończyła studia na ASP we Wrocławiu, niezwłocznie wróciła do klejenia, szycia i dziergania. Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci, pisze wiersze, kaligrafuje i tłumaczy, a w jej pracowni znajdują się tysiące kolorowych szmatek.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 755025
  • EAN 9788310138965
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • Autor Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
  • Ilość stron 40
  • Rok wydania 2023
  • Oprawa twarda
  • Wymiary 25x20,5 cm

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy dokonali zakupu mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto