The wishlist name can't be left blank

Teleskop Sky-Watcher Star Discovery 150 Delta Optical

Dostępny
Indeks
744957
Cena
Cena 3 499,90 zł
- +

Opis

Teleskop Sky-Watcher Star Discovery 150 Delta Optical

 

Dane produktu:

Obserwacje astronomiczne nigdy nie były tak proste i dostępne dla każdego jak teraz, dzięki nowej serii teleskopów Sky-Watcher Star Discovery! Teleskopy Star Discovery przeznaczone są dla początkujących użytkowników zagubionych w gąszczu rozmaitych modeli teleskopów, poszukujących wymarzonego sprzętu:

- lżejszego niż inne

- najszybszego do złożenia

- najprostszego w obsłudze

- bardziej nowoczesnego niż inne

- niezawodnego w nauce pierwszych obserwacji astronomicznych

 

Takie są właśnie teleskopy Star Discovery. Ich stabilny, azymutalny montaż na stalowym, rozsuwanym statywie skrywa nowoczesny system GO-TO SynScan. Za pośrednictwem wbudowanego modułu Wi-Fi i z użyciem aplikacji na smartfon, umożliwia on namierzanie i śledzenie obiektów na niebie! Co więcej, system podwójnych enkoderów osi pozwala na ręczne przestawianie teleskopu bez ryzyka utraty orientacji teleskopu względem gwiazd.

Głowica montażu posiada koszyczek na 8 baterii / akumulatorków, dzięki którym teleskop może działać bezprzewodowo. Otwiera to wspaniałe możliwości obserwacji z dala od zabudowań, np. podczas wyprawy samochodowej pod ciemne, rozgwieżdżone niebo poza miasto. Jest to również idealna propozycja dla organizatorów pokazów nieba, popularyzatorów astronomii, nauczycieli. Nic już nie stoi na przeszkodzie by wybrać się na nocną eskapadę z nowym teleskopem Star Discovery. Ekspresowy montaż / demontaż tuby optycznej i składanie statywu odbywa się za pomocą pojedynczych pokręteł i trwa 3 minuty. Składy trójnóg statywu, wraz z tubą, zmieści się do dowolnego samochodu i jest bezproblemowy w przenoszeniu i składaniu przez 1 osobę

Regulowane sprzęgło osi elewacji umożliwia płynne i lekkie sterowanie teleskopem, nawet w zenicie. Odpowiedniej jakości szukacz-lunetka lub red-dot (w zależności od modelu) pozwala błyskawicznie zorientować się, w której części nieba leży odnaleziony obiekt. Zaimponuj znajomym swoją znajomością nieba, pokazując je w teleskopie Star Discovery! Montaż teleskopów Star Discovery to nie tylko sprzęt o zastosowaniu astronomicznym. Wystarczy zdjąć z niego teleskop i zamontować lustrzankę cyfrową z obiektywem, aby wkroczyć w świat prostej astrofotografii, fotografii time-lapse oraz videofilmowania. Montaż ten oferuje funkcjonalności montażu Virtuoso - umożliwia wyzwalanie migawki aparatów cyfrowych (przez odpowiedni kabel dostępny poza zestawem), jest zasilany bateryjnie oraz posiada podobny system mocowania akcesoriów na L-adapterze (dovetailu).

 

System optyczny

Jest to największy teleskop w serii Star Discovery. Zwierciadło ma aperturę 150mm przy ogniskowej 750mm. Ze względu na dużą jasność teleskop szczególnie polecamy do obserwacji obiektów mgławicowych. Model ten sprawdzi się również podczas obserwacji obiektów planetarnych a także kraterów Księżyca. Zwierciadło tej wielkości zbiera około 320 razy więcej światła niż ludzie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do prawie 12-13 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej). Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 0,9”.

Dodatkowo w teleskopie znajdziemy soczewkę Barlow'a, która w połączeniu z okularem o średnicy 1,25" da nam dwukrotny wzrost powiększania, kosztem jednak pola widzenia i jasności obrazu. Wyposażenie teleskopu warto uzupełnić o dodatkowe okulary. Jeden okular o krótszej ogniskowej ok. 4-6 mm, do obserwacji planet oraz jeden szerokokątny ok. 25-30 mm z dużym polem widzenia umożliwiający dokonywanie przeglądu nieba.

 

Wyciąg

Teleskop wyposażony jest wyciąg okularowy, umożliwiający stosowanie okularów 1,25”. Do zestawu dołączono dwa okulary asferyczne o powiększonym polu widzenia 62 st. o takiej średnicy.

 

Astrofotografia

Teleskop Star Discovery 150 Newton to pierwszy teleskop, który można z powodzeniem wykorzystywać w nauce astrofotografii, a to za sprawą prostego montażu azymutalnego ze skomputeryzowanym napędem w obu osiach, który posiada nośność wystarczającą do udźwignięcia tuby optycznej systemu Newtona i korpusu lustrzanki cyfrowej. W wyciągu znajduje się gwint T-2 do podłączenia opcjonalnego T-ringu i korpusu lustrzanki. Ponadto duża światłosiła wynosząca f=5 skraca czas naświetlania przy fotografii obiektów o niższej jasności. Pamiętajmy jednak, że montaż azymutalny, nawet jeśli jest wyposażony w napęd, nie zapewni takiej precyzji prowadzenia teleskopu jak wysokiej klasy montaż paralaktyczny.

 

Obserwacje astronomiczne

1. Układ Słoneczny

- obiekty na powierzchni Księżyca o rozmiarach większych niż 1-2 km;

- plamy słoneczne i ich struktura, granulacja fotosfery widoczna;

- wszystkie planety Układu Słonecznego;

- fazy Merkurego i Wenus

- tarcza Marsa, czapy polarne w okresach opozycji

- kilka stref pasów Jowisza i księżyce galileuszowe

- pierścienie Saturna z przerwą Cassiniego, pas w atmosferze i kilka mniejszych księżyców planety

- Uran i Neptun widoczne jako gwiazdy o wyraźnie niebieskim zabarwieniu

- ruch planetoid na tle gwiazd

- obserwacje wielu słabszych komet, widoczna struktura jaśniejszych komet

 

2. Gwiazdy

- około 2,7 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12–13 magnitudo

- gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 0,9".

- barwy wielu gwiazd

 

3. Obiekty mgławicowe

- wszystkie obiekty katalogu Messiera

- dziesiątki, a nawet setki gromad kulistych, częściowo w wielu przypadkach rozbijanych na poszczególne gwiazdy

- setki gromad otwartych z wieloma widocznymi różnicami w budowie

- kilkadziesiąt mgławic, wraz z pierwszymi szczegółami, bogate szczegóły jasnych mgławic

- dziesiątki galaktyk wraz z widocznymi delikatnie szczegółami struktur, kształt i położenie kątowe dysków

- widoczna struktura i budowa wielu mgławic planetarnych

- widoczne pozostałości po supernowych

 

Obserwacje naziemne

Teleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych. Do odwrócenia obrazu należy użyć tzw. soczewki prostującej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego). Wraz z soczewką prostująca i montażem na którym został zamieszczony można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych

 

Specyfikacja:

Układ optyczny teleskopu: Newton

Typ montażu: Azymutalny

Apertura: 150 mm

Ogniskowa: 750 mm

Światłosiła: 5,0

Zasięg gwiazdowy: 13,3 magnitudo

Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego): 459x

Maksymalne użyteczne powiększenie: 225x

Masa całkowita: 12,0 kg

Rodzaj statywu: stalowy

Długość tuby: 650 mm

Średnica tuby: 180 mm

Sterowanie montażem: SynScan Go-To

Ogniskowe okularów / powiększenie: 23mm/33x, 10mm/75x

Rodzaj wyciągu okularowego: zębatkowy

Średnica wyciągu okularowego: 1,25"

Szukacz: optyczny 5x24

Średnica zwierciadła wtórnego: 45,0 mm

Maksymalna zdolność rozdzielcza: 0,93″

Seria teleskopu: Star Discovery

Okres gwarancji: 60 mies.


Wyposażenie:

- głowica Star Discovery GT

- okular asferyczny 62 st. 10 mm

- okular asferyczny 62 st. 23 mm

- rozkładany statyw stalowy

- stolik-rozpórka

- wbudowany moduł Wi-Fi

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 744957
  • Producent Delta Optical
  • Symbol SW-4017

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy dokonali zakupu mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto