The wishlist name can't be left blank

Stonoga Agata - zabawy twórcze

Dostępny
Indeks
SE03432
Cena
Cena 69,90 zł
- +

Opis

Stonoga Agata - zabawy twórcze

 

Dane produktu:

Stonoga Agata to zabawa dla najmłodszych dzieci.

Składa się z 18 pierścieni wykonanych z drewna o średnicy 35 mm, w 6 kolorach, do nawlekania na odpowiednio sztywny sznurek oraz drewnianej kostki z 6 kolorami umożliwiającej wiele gier.

Całość umieszczona w estetycznym, drewnianym pudełku o wymiarach 145x145x70 mm.

Stonoga Agata w zabawie stanowi podstawową wartość obserwowanie w połączeniu z manipulowaniem.

Stonoga Agata stanowi cenny materiał edukacyjny, którego zastosowanie ma skuteczny wpływ na rozwój twórczych umiejętności dziecka, ponieważ z poszczególnych klocków można komponować wiele kolorystycznych wzorów, zróżnicowanych pod względem ilości klocków, długości i koloru.

Zabawa ze Stonogą Agatą daje możliwość dokonywania operacji myślowych, począwszy od prostego postrzegania na konkretach, poprzez porównywanie, wykrywanie różnic i podobieństw w wielkości, ilości i stosunkach przestrzennych, kończąc na łączeniu w grupy.

 

W dzieciństwie występują tzw. fazy wrażliwości, w których dzieci są szczególnie podatne na określone czynniki charakterystyczne dla rozwoju ogólnego i psychicznego.

Lecz ta szczególna wrażliwość dzieci na optymalny rozwój jakiejś bardzo prostej zdolności lub jakiegoś aspektu ich osobowości wygasa bezpowrotnie.

Lena i Borys Nikitinowie poddali badaniom ponad 5 000 dzieci i udowodnili naukowo tezę Marii Montessori o bezpowrotnym wygaśnięciu możliwości wykorzystania efektywnego rozwoju zdolności dziecka.

Tym samym potwierdzili oni prawdziwość starego przysłowia, „Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał”.

Ogromna szkoda, jeżeli rodzice, nauczyciele i wychowawcy nie dopilnują właściwego czasu, przekreślając bezpowrotnie tę niepowtarzalną szansę efektywnego rozwoju zdolności dziecka.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks SE03432
  • Wydawnictwo Epideixis
  • Wiek Dla przedszkolaków (+3 lata)
  • Wymiary opakowania 14,5x14,5x7 cm
  • EAN 5900238764062

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy dokonali zakupu mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto