The wishlist name can't be left blank

PUS Czytanie ze zrozumieniem 1 – Lektury

Autor: Małgorzata Chromiak
Małgorzata Chromiak
Niedostępny
Indeks
702164
Cena
Cena 21,90 zł

Opis

PUS Czytanie ze zrozumieniem 1 – Lektury

 

Dane produktu:

Książeczka Czytanie ze zrozumieniem 1. Lektury przeznaczona jest dla dzieci w klasach I – III. Zawiera bogaty materiał językowy służący doskonaleniu czytania ze zrozumieniem; opiera się na znanych i lubianych przez dzieci utworach literackich lub na ich fragmentach np „Kubuś Puchatek”, „Szewczyk Dratewka”, „Zaczarowana zagroda” czy „Doktor Dolittle”. 

Formy ćwiczeń

Na ich podstawie przygotowane zostały różne formy ćwiczeń i zabaw oraz quizów sprawdzających rozumienie i zapamiętywanie przeczytanego tekstu: 

- uzupełnianie tekstu brakującymi wyrażeniami i zwrotami, pasującymi logicznie i gramatycznie,

- doskonalenie umiejętności kojarzenia faktów i zdarzeń oraz analizowania i zapamiętywania treści,

- wzbogacanie słownictwa dziecka i rozwijanie jego zdolności porozumiewania się. 

Zawarte w książeczce Czytanie ze zrozumieniem 1. Lektury ćwiczenia mogą być formą wspierającą analizę lektur omawianych na lekcjach oraz sposobem sprawdzenia stopnia opanowania zagadnień gramatycznych. Atrakcyjna szata graficzna zachęca dziecko do zapoznania się z treścią lektur i wspiera proces rozumienia czytanego tekstu. Jest także skutecznym sposobem rozbudzania w młodym czytelniku zainteresowań czytelniczych. 

Książeczka ta może być z powodzeniem wykorzystywana w trakcie zabaw w domu czy w świetlicy. Może też być stosowana podczas zajęć wyrównawczych bądź terapeutycznych. 

 

Zabawa z PUS-ami polega na rozwiązywaniu zadań zawartych w książeczkach i jednoczesnym układaniu klocków w zestawie kontrolnym.

Po zakończeniu zadania dziecko samo sprawdza, czy odpowiedź ułożona z klocków jest poprawna i zgodna z wzorem kontrolnym pokazanym w książeczce przy rozwiązywanym zadaniu.

Zestaw Kontrolny PUS „rośnie razem z dzieckiem” i raz zakupiony, przez wiele lat służy do nauki i zabawy z wszystkimi książeczkami PUS.

Zestaw kontrolny nie jest dołączany do książeczek. Należy dokupić go osobno - nr indeksu SE0214.

W przypadku zagubienia się jakiegoś klocka/klocków z Zestawu Kontrolnego, można uzupełnić ich komplet dokupując klocki zapasowe - nr indeksu: 719558.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 702164
  • Wydawnictwo Epideixis
  • Autor Małgorzata Chromiak
  • Seria PUS
  • EAN 9788375141634
  • Ilość stron 32
  • Poziom nauczania Szkoła podstawowa 1-3
  • Rok wydania 2015
  • Grupa wiekowa klasa 1, klasa 2, klasa 3
  • Wymiary 17x23,5 cm

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy dokonali zakupu mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto