The wishlist name can't be left blank

PALETA Tarcze ćwiczeń S3. Środowisko

Dostępny
Indeks
719566
Cena
Cena 23,90 zł
- +

Opis

PALETA Tarcze ćwiczeń S3. Środowisko

 

Dane produktu:

Tarcze ćwiczeń S3. Środowisko to komplet 12 tarcz do Systemu Edukacji PALETA z ćwiczeniami zakresu środowiska.

 

Za pomocą tarcz S3 dzieci uczą się:

- rozpoznawania zwierząt i roślin,

- wyróżniania ich charakterystycznych cech,

- przyporządkowania miesięcy porom roku,

- zdobywają interesujące wiadomości dotyczące obiegu wody w przyrodzie,

- poznają warstwową budowę lasu.

 

Ćwiczenia przybliżają dzieciom zagadnienia ekologiczne, poświęcone ochronie wybranych gatunków roślin i zwierząt, parkom narodowym i obszarom zagrożenia ekologicznego w Polsce.

Oryginalne rozwiązania graficzne nie dają dziecku gotowych odpowiedzi, a jednak w trafny sposób na nie naprowadzają. Barwne ilustracje dostarczają dziecku właściwych wrażeń estetycznych, rozwijają wrażliwość i inspirują do własnych prób plastycznych.

Zalecana przez pedagogów i psychologów PALETA, jest systemem skutecznej edukacji, który rozwija u dziecka spostrzegawczość i koncentrację, uczy myślenia i zapamiętywania oraz kształtuje osobowość i charakter. Rozwiązywanie zadań znajdujących się na tarczach ćwiczeń przy jednoczesnym układaniu klocków jest formą zabawy, która sprzyja nauce.

Tarcze ćwiczeń S3. Środowisko mogą być wykorzystywane na lekcjach w szkole, na zajęciach w świetlicy, na zajęciach wyrównawczych i terapeutycznych, a także w trakcie zabaw i nauki w domu.

 

Zabawa z PALETĄ polega na rozwiązywaniu zadań znajdujących się na specjalnie opracowanych tarczach oraz jednoczesnym układaniu kolorowych klocków na drewnianej okrągłej podstawie przypominającej paletę kolorów.

Po zakończeniu zadania dziecko odwraca tarczę z zadaniami na drugą stronę (stronę odpowiedzi) i sprawdza poprawność udzielonych odpowiedzi.

Zaletą PALETY jest to, że w każdej chwili można przerwać ćwiczenie w celu dokonania samokontroli poprzez równoczesne porównanie zadania i wyniku.

Zestaw kontrolny PALETA nie jest dołączany do tarcz. Należy dokupić go osobno - nr indeksu 719559.

W przypadku zagubienia się jakiegoś klocka/klocków z Zestawu Kontrolnego, można uzupełnić ich komplet dokupując klocki zapasowe - nr indeksu: 719560.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 719566
  • Wydawnictwo Epideixis
  • Seria Paleta
  • EAN 5900238764390
  • Wymiary 22x22 cm

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy dokonali zakupu mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto