The wishlist name can't be left blank

Mozaika w drewnianym pudełku - zabawy twórcze

Dostępny
Indeks
SE03596
Cena
Cena 92,90 zł
- +

Opis

Mozaika w drewnianym pudełku - zabawy twórcze

 

Dane produktu:

Mozaika to zabawa edukacyjna przeznaczona dla dzieci i dorosłych od 3 do 100 lat.

Rozwija twórcze umiejętności dziecka, ponieważ z klocków Mozaiki można komponować wiele wzorów, zróżnicowanych pod względem ilości, kształtu, koloru klocków i rodzaju figur geometrycznych.

Służy doskonaleniu takich cech, jak: koncentracja, umiejętność analizowania, tworzenie logicznych struktur i kombinacji.

W zabawie z Mozaiką podstawową wartość stanowi obserwowanie w połączeniu z manipulowaniem, możliwość obrysowywania i odwzorowywania.

Mozaika w drewnianym pudełku to 40 drewnianych klocków, trójkątów i rombów: czerwonych, zielonych, niebieskich, żółtych i pomarańczowych.

Do kompletu klocków opracowana została książeczka z serią czterdziestu ośmiu wzorów o wzrastającym stopniu trudności w połączeniu z przemyślaną kombinacją kolorów.

Całość zapakowana w estetyczne, drewniane pudełko.

 

Przykładowe formy zabaw z mozaiką

Przykład 1

Wyszukiwanie figur i form – gra. Każde dziecko otrzymuje komplet klocków i kartkę z wzorem do ułożenia. Po ułożeniu wzorów dzieci odnajdują w nich jak najwięcej figur geometrycznych lub innych form, które następnie nazywają. Zwycięża dziecko, które odszukało i opisało najwięcej figur.

 

Przykład 2

Poprawianie wzorów. Dziecko otrzymuje kartkę z błędnie narysowanym wzorem. Zadanie polega na odtworzeniu poprawnego wzoru, eliminując występujące w nim błędy.

 

Przykład 3

Rozbudowywanie wzorów. Dziecko otrzymuje kartkę z wzorem, musi rozbudować wzór i opowiedzieć o nim.

 

Przykład 4 

Dokańczanie wzorów. Dziecko otrzymuje kartkę z fragmentem wzoru. Zadanie polega na dokończeniu wzoru i uzasadnieniu swojego wyboru.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks SE03596
  • Wydawnictwo Epideixis
  • Wiek Dla przedszkolaków (+3 lata)
  • EAN 5900238764055

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy dokonali zakupu mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto