The wishlist name can't be left blank

Harmonijny rozwój. Słowa i znaki

Niedostępny
Indeks
702105
Cena
Cena 490,90 zł

Opis

Harmonijny rozwój. Słowa i znaki

 

Dane produktu:

Pakiet Harmonijny Rozwój słowa i znaki to nowe wydanie, które zawiera:

- interaktywne gry przystosowane do zespołowego wykorzystania na tablicy multimedialnej,

- karty pracy do kopiowania zawierające ćwiczenia do pracy indywidualnej,

- grę edukacyjną wykonaną z kartonów o dużym formacie, przeznaczoną do gry na dywanie, do używania przez całą klasę lub większe grupy,

- poradnik metodyczny.

 

Gry interaktywne

Dopasuj przeciwne – zadaniem graczy jest połączenie ze sobą rysunków przedstawiających pojęcia przeciwstawne (np. duży-mały, jasny-ciemny itp.). Pomaga rozwijać słownictwo, uczy umiejętności abstrahowania cech i pracy w parach.

Ułóż zdania – pomaga w rozwijaniu umiejętności językowych, w szczególności rozumienia znaczenia kolejności słów w wypowiedzi i budowy zdania. Ćwiczy też percepcję wzrokową i uczy pracy w parach.

Poeci – gra polega na wykonywaniu pokazywanych na planszy ćwiczeń oddechowych kolejno przez cztery zespoły dzieci. Rozwija płynność i kontrolę głośności mowy.

 

Karty pracy

Znajdź drogę – labirynt

Połącz pasujące

Szlaczki – skoki żabki

Szlaczki – skoki żabki 2

Znajdź parę

Znajdź sekwencję

Wytnij litery (MYSZ)

Wytnij litery (PORT)

Wytnij litery (BUKI)

Wytnij litery (FLAG)

Wytnij litery (CDEJ)

Wytnij litery (ŁNWH)

Na kartach 7-12znajdują się 24 litery alfabetu (bez znaków diakrytycznych). Nadają się także do używania na plakatach czy gazetkach.

 

Gra wielkoformatowa

Gra wielkoformatowa „Słowa, litery, znaki” składa się z dużych kartonów, na których znajdują się wszystkie litery alfabetu (z podziałem kolorystycznym na samogłoski i spółgłoski), pasujących do nich rysunków i całych wyrazów.

Zabawa polega na łączeniu przez grupy dzieci pierwszych liter z wyrazem i odpowiadającym im rysunkiem. W trakcie gry dzieci ćwiczą rozpoznawanie liter, może także być pomocą w nauce czytania globalnego. Uczy też koncentracji i spostrzegawczości.

Dołączone do gry litery z polskimi znakami diakrytycznymi pozwalają na dodatkowe wykorzystanie gry w pierwszej klasie do nauki czytania i pisania oraz rozpoznawania samogłosek i spółgłosek. Przykładowe scenariusze zabaw znajdują się w poradniku metodycznym.

Licencja otwarta

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 702105
  • Producent EI System
  • Seria Harmonijny Rozwój
  • EAN 9788365418135

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy dokonali zakupu mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto