The wishlist name can't be left blank

Domino - odejmowanie ułamków zwykłych

Dostępny
Indeks
720543
Cena
Cena 119,90 zł
- +

Opis

Domino - odejmowanie ułamków zwykłych

 

Dane produktu:

Domino jest grą o prostych zasadach, lubianą przez dzieci i prostą do wyjaśnienia. Proponowane pomoce dydaktyczne pozwala ćwiczyć określone zagadnienia w formie zabawy. Ułożone swoiste równania matematyczne uczniowie mogą przepisywać do zeszytów. Zaletą serii jest zróżnicowanie kolorystyczne, co pozwala łatwo posortować komplety.

Kostki domina wykonane są z grubego tworzywa o bezpiecznie zaokrąglonych rogach, dzięki czemu można je myć, są bardzo trwałe i bezpieczne.

 

Zawartość:

- 24 plastikowe dwukolorowe płytki domina zawierające różne postaci ułamków zwykłych, utrwalająca zasady odejmowania ułamków o różnych mianownikach.

- wykonane z grubego i trwałego tworzywa.

Liczba graczy:

gra przeznaczona dla 2, 3, lub 4 graczy

Przed rozpoczęciem gry …

W tej grze chodzi o to, by gracz w pamięci wykonał odejmowanie ułamków, pamiętając o kilku prostych zasadach. Należy sprowadzić ułamki do wspólnego mianownika, mnożąc licznik i mianownik a następnie wykonać odejmowanie. Może się zdarzyć, że część ułamkowa odjemnika (liczby, którą odejmujesz) jest większa od części ułamkowej odjemnej (liczby, od której odejmujesz) i wtedy musisz jedną całość odjemnej zamienić na ułamek. Właściwy wynik należy wybrać spośród dostępnych kostek domina i odpowiedź ułożyć na stole.

Zasady gry:

24 kostki domina należy potasować i umieścić widoczną warstwą na stole. Następnie jeden z graczy rozdziela po równo pomiędzy wszystkich graczy kostki domina. Gracz na lewo od rozdającego rozpoczyna grę umieszczając jeden klocek domina górną częścią na stole. W trakcie gry kolejni gracze dopasowują klocki domina, tak by utworzyły one prawidłowe odpowiedzi. Gracze mogą dokładać poszczególne elementy na obu końcach domina, jeśli mają daną kostkę. Wygrywa ten gracz, który jako  pierwszy ustawi poprawnie wszystkie swoje kostki domina oraz nie posiada więcej kostek.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 720543
  • Wiek Dla dzieci z klas I-III (+8 lat)
  • Ilość graczy 2-4
  • EAN 2020000009535
  • Ilość elementów 24

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy dokonali zakupu mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto