Ziele na kraterze. Lektura z opracowaniem

Autor: Melchior Wańkowicz
Melchior Wańkowicz
Dostępny
Indeks
722079
Twój rabat 9% (1,40 zł)
Cena
Cena 14,30 zł 15,70 zł
- +

Opis

Ziele na kraterze. Lektura z opracowaniem, Melchior Wańkowicz, Wydawnictwo Greg

 

Dane produktu:

Wydanie z naukowym omówieniem. Pełne wydanie bez skrótów, pierwszy raz bez ingerencji cenzury.

Przedstawiamy jedną z najbardziej znanych książek autorstwa Melchiora Wańkowicza - Ziele na kraterze. Utwór ten jest literackim zapisem historii rodziny autora na tle czasów, w jakich przyszło jej żyć.

Pisarz prezentuje barwne, ciekawe, pełne niespodzianek dwudziestolecie międzywojenne, będące swoistym zderzeniem polskiej tradycji z nowoczesnością i postępem, ale też trudne i niebezpieczne czasy drugiej wojny światowej i powstania warszawskiego, które odcisnęło tragiczne piętno na rodzinie Wańkowiczów. Bohaterowie to postaci żywe, wielowymiarowe, nakreślone bez prób idealizacji.

Teraz po raz pierwszy powieść dostępna z naukowym omówieniem, ułatwiającym wychwycenie wszystkich walorów literackich i językowych utworu, a także pozwalającym łatwiej zrozumieć zaprezentowaną historię i jej tło społeczne, historyczne i kulturowe, tak istotne dla możliwości docenienia artyzmu i wieloaspektowości Ziela na kraterze. Jest to wydanie kompletne, bez cięć w treści, w pełni zgodne z oryginalnym tekstem autora – bez późniejszych zmian i poprawek redakcyjnych.

Polecamy w szczególności uczniom, ale także wszystkim miłośnikom twórczości Melchiora Wańkowicza.

 

Wydanie Ziela na kraterze kompletne bez skrótów i cięć w treści, w pełni zgodne z oryginalnym tekstem autora - bez późniejszych zmian i poprawek redakcyjnych. W tym wydaniu znajdziesz naukowe omówienie, ułatwiające pracę z tekstem, pozwalające na pełne zrozumienie przedstawionych wydarzeń i kontekstu społeczno-historycznego oraz usystematyzowanie wiadomości o Autorze i jego rodzinie przedstawionej na kartach utworu.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 722079
  • Wydawnictwo GREG
  • Autor Melchior Wańkowicz
  • EAN 9788375178654
  • Ilość stron 408
  • Oprawa miękka
  • Wymiary 14,5x20,5 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Ziele na kraterze. Lektura z opracowaniem