Zaczynam pisać litery

Autor: Praca zbiorowa
Dostępny
Indeks
728870
Twój rabat 9% (1,19 zł)
Cena
Cena 11,80 zł 12,99 zł
- +

Opis

Zaczynam pisać litery, praca zbiorowa, Wydawnictwo Harmonia

 

Dane produktu:

Ćwiczenia grafomotoryczne zamieszczone w tym zeszycie przeznaczone są dla uczniów klas pierwszych. Mają one pomóc tym dzieciom w poznaniu liter łacińskich używanych w alfabecie polskim oraz w nauce ich kształtnego pisania.

Na pierwszych stronach umieszczono szlaczki, które są ćwiczeniami wstępnymi przygotowującymi do pisania liter. Na kolejnych znajdują się litery. Na każdą poświęcono cztery strony: dwie na literę małą i dwie na literę dużą. Na początku zeszytu dziecko najpierw pisze wzór literopodobny, a potem literę i sylaby, które można z nią utworzyć. Po jakimś czasie, gdy pozna już kilka liter, ćwiczy również pisanie krótkich wyrazów.

Aby dziecko wiedziało, jak prawidłowo prowadzić rękę podczas pisania, przy każdej literze narysowano strzałki: kropka znajdująca się na początku strzałki wskazuje, w którym miejscu należy zacząć pisanie, a grot – w którym kierunku przesuwać narzędzie piszące. Jeśli litera składa się z dwóch lub trzech elementów, cyframi ponumerowano kolejność ich kreślenia.

Każdy ćwiczony znak graficzny najpierw zapisany jest czarnym kolorem. Potem stopniowo zmniejsza się natężenie tego koloru – dziecko pisząc po śladzie ma ułatwione zadanie. Na końcu znajduje się pusta liniatura, aby uczeń mógł ćwiczyć samodzielne pisanie. Stopniowanie trudności widoczne jest również w wielkości liniatury: początkowo jest ona bardzo duża, potem trochę mniejsza, a na końcu standardowa (taka, jaka znajduje się w zeszytach).

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 728870
  • Wydawnictwo Harmonia
  • Autor Praca zbiorowa
  • EAN 9788371344985
  • Ilość stron 108
  • Oprawa miękka
  • Wymiary 20x29 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Zaczynam pisać litery