The wishlist name can't be left blank

Zaburzenia artykulacji. Teoria i praktyka

Autor: Anna Sołtys-Chmielowicz
Anna Sołtys-Chmielowicz
Dostępny
Indeks
715475
Twój rabat 12% (3,40 zł)
Cena
Cena 25,00 zł 28,40 zł
- +

Opis

Zaburzenia artykulacji. Teoria i praktyka, Anna Sołtys-Chmielowicz, Wydawnictwo Impuls

 

Dane produktu:

Istnieje dość powszechne przekonanie, że nieprawidłowa wymowa głosek jest zaburzeniem mowy najprostszym do opisania i terapii. Jednak okazuje się, że zaburzenia artykulacji, najczęściej nazywane dyslalią, nie zawsze łatwo jest scharakteryzować, a ich leczenie może trwać bardzo długo. Należy się więc głębiej zastanowić nad ich istotą, postawić diagnozę, zastosować właściwą terapię i wreszcie umieć posłużyć się odpowiednią terminologią. Obecnie używa się bowiem wielu różnych określeń, najczęściej mało precyzyjnych, nieoddających istoty zagadnienia.

Czy wady wymowy są takim problemem, że trzeba im poświęcać aż tyle uwagi? Nie ulega wątpliwości, że tak, choć, obiektywnie rzecz biorąc, istnieją znacznie poważniejsze kłopoty w porozumiewaniu się językowym słownym. Niemniej jednak nieprawidłowości artykulacyjne bywają przyczyną wielu niepowodzeń szkolnych, a w późniejszym okresie trudności z wyborem drogi życiowej. Innym argumentem przemawiającym za ważkością tego problemu jest to, że foniatria już blisko 200 lat temu stworzyła terminologię nazywającą wady wymowy. Zatem kłopoty z wymową były postrzegane od wieków i już od dawna starano się pomagać ludziom mającym trudności artykulacyjne.

Ambicją autorki niniejszego opracowania jest pokazanie szczegółowej metodyki wywoływania głosek i wprowadzania ich do większych struktur językowych.


Co znajdziesz w książce?


Zagadnienia związane z:


- klasyfikacje wad wymowy,

- badaniem wymowy,

- etapami pracy korekcyjnej,

- charakterystyką wad artykulacyjnych,

- korygowaniem wad wymowy,

- programowaniem terapii w dyslalii,

- studia przypadków.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 715475
  • Wydawnictwo Impuls
  • Autor Anna Sołtys-Chmielowicz
  • EAN 9788380950832
  • Ilość stron 200
  • Rok wydania 2016
  • Oprawa miękka
  • Wymiary 16x24 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Zaburzenia artykulacji. Teoria i praktyka