The wishlist name can't be left blank

Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Słucham i uczę się mówić książka + płyta CD

Autor: Jagoda Cieszyńska
Jagoda Cieszyńska
Dostępny
Indeks
704017
Twój rabat 21% (5,85 zł)
Cena
Cena 21,85 zł 27,70 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,85 zł
- +

Opis

Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Słucham i uczę się mówić książka + płyta CD, Jagoda Cieszyńska, Wydawnictwo Arson

    

Dane produktu:

Wykrzyknienia i wyrażenie dźwiękonaśladowcze pojawiają się pod koniec pierwszego roku życia dziecka. Pełnią bardzo ważną rolę w rozwoju mowy i komunikacji. Dla wielu dzieci jeszcze przez kolejne dwa lata pozostają jedynym sposobem przekazywania znaczeń.

Onomatopeje w naturalny sposób umożliwiają dziecku ćwiczenie kompetencji komunikacyjnej (umiejętności porozumiewania się) i artykulacji. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze i wykrzyknienia zbudowane są najczęściej z sylaby otwartej, najłatwiejszej artykulacyjnie, ale pojawiają się tu niemal wszystkie spółgłoski z systemu języka. Dzięki temu dziecko ma możliwość ćwiczenia wymowy także trudnych spółgłosek, ale w ułatwionej sytuacji komunikacyjnej.

Wyrażenia dźwiękonaśladowcze nazywają nie tylko zwierzęta, ale także przedmioty i zjawiska dziejące się wokół dziecka. Pełnią tym samym rolę rzeczownika, czasownika, przymiotnika i przysłówka. Budują w ten sposób system językowy dziecka, pozwalający mu opowiadać o otaczającym świecie.

Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy oraz z zaburzeniami komunikacji językowej opanowanie wyrażeń dźwiękonaśladowczych i wykrzyknień jest niezwykle ważne ponieważ buduje pewność skutecznej komunikacji.

Ćwiczenia powinny odbywać się codziennie przez 6 minut, czas ten może zostać podzielony na dwie sesje. Warunkiem koniecznym jest użycie słuchawek. Takie postępowanie jest uzasadnione badaniami klinicznymi. Podczas słuchania dziecko musi być odgrodzone od innych bodźców dźwiękowych oraz mieć bezpośrednią stymulację analizatora słuchu.

Pomoc przeznaczona jest dla dzieci:

- dwujęzycznych
- niedosłyszących
- z niezakończonym rozwojem mowy
- z wadami wymowy
- z afazja i alalią
- z zaburzeniem komunikacji językowej
- z zaburzeniami rozwojowymi i genetycznymi

Praca z książeczką Wyrażenia dźwiękonaśladowcze poprawia koncentrację i uwagę dziecka oraz jest drugim etapem w nauce czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną.

 

Środek:  24 strony z  ilustracjami + płyta CD

Lektor: Jagoda Cieszyńska

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 704017
  • Wydawnictwo Arson
  • Autor Jagoda Cieszyńska
  • Seria Słucham i uczę się mówić
  • EAN 9788361022169
  • Typ wydania Książka + płyta CD
  • Ilość stron 24
  • Oprawa miękka
  • Wymiary 15x21 cm

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy dokonali zakupu mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto