The wishlist name can't be left blank

W rytmie kroków i podskoków- piosenki i zabawy muzyczne dla dzieci + płyta CD

Autor: Katarzyna Forecka-Waśko
Katarzyna Forecka-Waśko
Dostępny
Indeks
725241
Twój rabat 13% (1,70 zł)
Cena
Cena 11,40 zł 13,10 zł
- +

Opis

W rytmie kroków i podskoków- piosenki i zabawy muzyczne dla dzieci + płyta CD, Katarzyna Forecka-Waśko, Harmonia

 

Dane produktu:

Książka jest zbiorem piosenek i zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prezentowane w niej utwory i propozycje zajęć ruchowych mają stanowić materiał pomocniczy oraz źródło twórczej inspiracji dla nauczycieli, którzy nie posiadają wykształcenia muzycznego, ale w codziennej pracy korzystają z piosenek i zabaw o charakterze muzycznym.

Każda piosenka opatrzona jest komentarzem metodycznym na temat sposobu wprowadzenia i utrwalania tekstu, a także szczegółowym opisem zabaw i tańców pomyślanych tak, by można było je prowadzić z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych powszechnie dostępnych nauczycielom. Prezentowane ćwiczenia nie tylko nawiązują do treści piosenki, ale starają się wykorzystywać materiał muzyczny utworu w taki sposób, by zwracać uwagę dzieci na dominujące w nim problemy muzyczne.

Treść zabaw obejmuje więc przede wszystkim szereg zagadnień z zakresu rytmiki, melodyki, dynamiki, agogiki i artykulacji, ale zdecydowaną większość stanowią ćwiczenia rytmiczne, które zachęcają dzieci do ruchu razem z muzyką, swobodnej zabawy rytmem, słowem i gestem. Dzięki zabawom ruchowym dzieci poznają świat muzyki poprzez własne przeżycie i doświadczanie zachodzących w niej zmian.

Zawarty w książce materiał nawiązuje zatem bezpośrednio do systemów wychowania muzycznego E. Jaques-Dalcroze’a oraz C. Orffa, które traktują śpiew, ruch z muzyką, grę na instrumentach perkusyjnych oraz dziecięcą ekspresję ruchową jako podstawowe elementy rozwoju muzycznego dzieci.

 

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 725241
  • Wydawnictwo Harmonia
  • Cena 13,10 zł
  • Autor Katarzyna Forecka-Waśko
  • EAN 9788371344664
  • Oprawa miękka
  • Format B5

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: W rytmie kroków i podskoków- piosenki i zabawy muzyczne dla dzieci + płyta CD