Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania

Autor: Jesper Juul
Jesper Juul
Dostępny
Indeks
715850
Twój rabat 12% (3,20 zł)
Cena
Cena 24,10 zł 27,30 zł
- +

Opis

Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania, Jesper Juul, Wydawnictwo Mind, 2011

 

Dane produktu:

Co mówi o nas zachowanie naszych dzieci? Dlaczego dorośli muszą się stale rozwijać? Jak być dobrym przywódcą w rodzinie? Jakiego zainteresowania potrzebują dzieci? Co jest ważniejsze: samodzielność czy posłuszeństwo?

Rodzina to miejsce, w którym wszyscy powinni czuć się dobrze. Niestety, to również miejsce, gdzie rodzą się konflikty i ścierają różne interesy.

 

Jesper Juul, doświadczony pedagog i terapeuta rodzinny, dzieli się refleksjami na temat najczęstszych problemów rodziców i dzieci: agresji, niewłaściwej komunikacji, konfliktów przy stole, zachwiania życzliwych relacji, braku właściwego przywództwa dorosłych.

Postawę wychowawczą autora można traktować jako europejską odpowiedź na ogólnoświatową dyskusję na temat współczesnego rodzicielstwa. Poglądy wychowawcze Juula wpisują się między model amerykański (wychowanie bezstresowe) a model chiński (wychowanie wymagające) jako zrównoważone podejście: oparte na autorytecie rodziców, ale pozbawione autorytaryzmu.

Autor zwalnia rodziców z obowiązku spełniania zachcianek swoich pociech, zalecając ćwiczenie się w trudnej sztuce mówienia „NIE’’. Zachęca, by będąc matką lub ojcem, nadal pozostali sobą. Z drugiej strony, demaskuje także wiele typowych, pozornie poprawnych zachowań dorosłych i demonstruje ich zgubny wpływ na atmosferę w domu. Podkreśla głęboką wolę dzieci do współdziałania z rodzicami, która często pozostaje przez nich niedoceniona, a nawet zaprzepaszczona. Nie podaje jednak gotowej recepty na sukces.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 715850
  • Wydawnictwo Mind
  • Autor Jesper Juul
  • EAN 9788362445066
  • Ilość stron 184
  • Oprawa miękka
  • Wymiary 12x20,5 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania