The wishlist name can't be left blank

Szczodraki, kusaki, lany poniedziałek... Polskie tradycje ludowe

Autor: Zenon Gierała
Zenon Gierała
Dostępny
Indeks
719585
Cena
Cena 25,90 zł
- +

Opis

Szczodraki, kusaki, lany poniedziałek... Polskie tradycje ludowe, Zenon Gierała, Wydawnictwo Jedność

 

Dane produktu:

Oto barwne opowieści o zwyczajach i obrzędach zakorzenionych w polskiej tradycji ludowej. Wiele zachowało się do dzisiaj, ale do tych najstarszych sięgają pamięcią tylko nieliczni. To właśnie z ich wspomnień, okraszonych wiedzą zaczerpniętą z opracowań naukowych, wyłonił się zadziwiający świat dawnych wierzeń i obchodów w ciągu roku obrzędowego. Ta niezwykła książka przybliża go obecnemu pokoleniu, aby nie został całkiem zapomniany.

Złożyły się na to wyjątkowe dzieło lata systematycznej, często bardzo żmudnej pracy zbierackiej Zenona Gierały – cenionego autora, publicysty, gawędziarza i znawcy folkloru. Nie jest to książka naukowa, lecz pomyślana jako zbiór opowieści, które czytelnik może jednak potraktować jako źródło wielu ciekawych wiadomości, których nie sposób znaleźć w opracowaniach naukowych.

Książka skierowana jest do wszystkich zainteresowanych polskim folklorem, do rodziców, nauczycieli i wychowawców, chcących przekazać młodzieży i dzieciom wiedzę o tradycjach ludowych, których zaledwie ślady pozostały w naszej kulturze.

Podział książki na cztery rozdziały: zimę, wiosnę, lato i jesień pokazuje miejsce poszczególnych zwyczajów w roku obrzędowym i pozwala poczuć klimat odchodzącego świata początku XX wieku.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 719585
  • Wydawnictwo Jedność
  • Autor Zenon Gierała
  • EAN 9788381441292
  • Rok wydania 2019
  • Oprawa twarda
  • Wymiary 14x20,5 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Szczodraki, kusaki, lany poniedziałek... Polskie tradycje ludowe