Śladami Neli przez dżunglę morza i oceany

Autor: Nela Mała Reporterka
Nela Mała Reporterka, część 5
Dostępny
Indeks
707319
Twój rabat 14% (3,50 zł)
Cena
Cena 21,80 zł 25,30 zł
- +

Opis

Śladami Neli przez dżunglę morza i oceany, Nela Mała Reporterka, Wydawnictwo Burda, 2016

 

Cześć!

Nazywam się Nela i mam dziesięć lat. A to jest już moja piąta książka. Nie licząc Kalendarza Przygodnika, oraz Zabaw z Nelą
Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on jestem reporterem-podróżnikiem. W moich filmach i książkach pokazuję dzieciom świat, zwierzęta i dalekie kultury! Uwielbiam podróżować!

Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. W Afryce zwiedziłam m.in. Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię i Mauritius. W Azji Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Birmę i Japonię. W Ameryce Południowej Peru, Boliwię, Chile, a w Północnej Kostarykę, Panamę i ostatnio też Dominikanę.

Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam.

Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i jedź ze mną!

 

Nela Mała Reporterka- podróżniczka, reporterka, a przede wszystkim dziecko ciekawe świata. W swoją pierwszą podróż z plecakiem wyruszyła, jak miała 5 lat. W ciągu 4 lat zwiedziła Boliwię, Chile, Peru, Panamę, Kostarykę, Tajlandię, Kambodżę, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Malezję, Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię i Mauritius.

Pomysł nagrywania reportaży powstał w trakcie podróży, w ten sposób stała się prawdopodobnie najmłodszą reporterką na świecie. Zadebiutowała na antenie TVP 1 i TVP ABC w 2014 roku serią reportaży dla dzieci pt. „Nela Mała Reporterka”. W 2014 roku swoje wspomnienia z licznych podróży opisała w książkach „10 niesamowitych przygód Neli” oraz "Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane" wydanych przez National Geographic.

Jej podróże są pełne przygód i niespodzianek. Zwiedzała już boliwijskie wulkany i gejzery, obserwowała kajmany i piranie w dorzeczu Amazonki, a na Filipinach zeszła sto dwadzieścia metrów w  głąb  jaskiń szukając nietoperzy. W Etiopii dotarła do doliny Omo, gdzie żyją jeszcze liczne afrykańskie plemiona. Tam właśnie uczestniczyła w ceremoniach plemiennych.

Nela pragnie dzielić się z dziećmi swoimi przygodami, więc zawsze po powrocie z podróży opowiada w szkole o swoich przygodach i  opisując dalekie kraje, zwyczaje, przyrodę i zwierzęta. Jest bardzo wrażliwa na cierpienie zwierząt, dlatego pragnie pokazywać piękno świata i pomóc w ochronie zagrożonych gatunków.

 

Spis treści:

 1. Malutki ocelot
 2. Żabi świat
 3. Przez Andy w poszukiwaniu lam
 4. Tajemnice Machu Picchu
 5. Nurkowanie w głębinach
 6. Wrak na Morzu Karaibskim
 7. Najgroźniejsza droga świata
 8. Piaskowy kanion
 9. Podróż do plemienia Galeb
 10. Kurs ninja

 

Okładka: twarda z gąbką
Premiera: 2016-04-13

 

Galeria

Szczegóły

 • Indeks 707319
 • Wydawnictwo National Geographic
 • Autor Nela Mała Reporterka
 • Seria Podróże Neli
 • EAN 9788375966268
 • Ilość stron 200
 • Rodzaj produktu Czytanka/Lektura
 • Oprawa twarda
 • Wymiary 17x22 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Śladami Neli przez dżunglę morza i oceany