Pszczoły

Wojciech Grajkowski
Dostępny
Indeks
714074
Twój rabat 13% (5,70 zł)
Cena
Cena 38,10 zł 43,80 zł
- +

Opis

Pszczoły, Wojciech Grajkowski, Wydawnictwo Dwie Siostry, 2015


Wszystko o pszczołach w wielkoformatowym albumie.

Daj się zaprosić do magicznego królestwa pszczół. Przyjrzyj się z bliska, jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje. Zobacz, jak tańczą, i dowiedz się, kiedy i po co to robią. Sprawdź, skąd wiadomo, że żyły już w czasach dinozaurów, i dlaczego znalazły się na płaszczu Napoleona. Popracuj z pszczelarzem, przejedź się ciężarówką wiozącą ule do sadu migdałowego, posmakuj różnych rodzajów miodu. Tylko uważaj: nie daj się użądlić! Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

Tekst: Wojciech Grajkowski
Ilustracje: Piotr Socha

Książka wpisana na listę Białych Kruków- White Ravens 2016. Jest to lista najbardziej godnych uwagi książek dla dzieci z całego świata, przygotowywana corocznie przez specjalistów z Internationale Jugendbibliothek (Międzynarodowej Biblioteki Książek dla Dzieci i Młodzieży) w Monachium.

Nagrody:

Nagroda główna w konkursie Wissenschaftsbuch des Jahres 2017 na najlepszą naukową książkę roku w kategorii „książka dziecięca” organizowanym przez austriackie Federalne Ministerstwo Nauki, Badań Naukowych i Gospodarki (BMWFW).

Nagroda Must have 2016 w konkursie Łódź Design Festival.

Tytuł Najlepszej Książki Naukowej października 2016, przyznany przez Forum Naukowe na Uniwersytecie w Poczdamie.

Tytuł Najpiękniejszej Książki Roku 2015 w kategorii „książki dla dzieci i młodzieży” w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.

Nagroda w kategorii „ilustracja” w konkursie na Książkę Edytorsko Doskonałą EDYCJA 2015/2016.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 714074
  • Wydawnictwo Dwie Siostry
  • Autor Piotr Socha, Wojciech Grajkowski
  • Wiek Dla przedszkolaków (+6 lat)
  • EAN 9788363696559
  • Ilość stron 72
  • Oprawa twarda
  • Wymiary 27x37 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Pszczoły