Psychologia wychowania. Wybrane problemy

Hanna Liberska, Janusz Trempała
Dostępny
Indeks
732381
Twój rabat 12% (14,80 zł)
Cena
Cena 108,10 zł 122,90 zł
- +

Opis

Psychologia wychowania. Wybrane problemy, Hanna Liberska, Janusz Trempała, Wydawnictwo Naukowe PWN

 

Dane produktu:

Psychologia wychowania. Wybrane problemy to pierwsza od wielu lat publikacja podsumowująca rozproszony dorobek polskiej psychologii wychowania na tle literatury światowej.

Autorami poszczególnych rozdziałów są wybitni badacze i praktycy z kilkunastu ośrodków akademickich w Polsce.

 

Publikacja Psychologia wychowania. Wybrane problemy składa się z trzech części:

- Podstawy teoretyczne – zgromadzono tu wiedzę na temat historii kształtowania się psychologii wychowania do 1939 roku, scharakteryzowano psychologię wychowania jako naukę, precyzując jej przedmiot, cel i stosowane metody. Przedstawiono podstawowe koncepcje teoretyczne psychologii wychowania.


- Kluczowe obszary psychologii wychowania – Autorzy opisali tu znaczenie procesów poznawczych i emocjonalno-społecznych dla wychowania i rozwoju. Osobne rozdziały zostały poświęcone różnicom indywidualnym oraz biologicznym i środowiskowym uwarunkowaniom rozwoju i wychowania.


- Psychologia wychowania w praktyce: wybrane problemy – najbardziej obszerna część książki dotyczy takich zagadnień, jak współpraca psychologów wychowawczych z rodziną i szkołą, zadania psychologa wychowawczego wobec dzieci o nietypowym rozwoju, z zaburzeniami zachowania, z grup mniejszościowych.

Kolejne rozdziały dotyczą roli psychologów wychowawczych w poradnictwie zawodowym, wychowaniu zdrowotnym, obywatelskim i edukacji seksualnej oraz organizacjom w systemie wychowania.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 732381
  • Wydawnictwo PWN
  • Autor Hanna Liberska, Janusz Trempała
  • EAN 9788301213473
  • Ilość stron 578
  • Oprawa miękka
  • Wymiary 20,5x28,5 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Psychologia wychowania. Wybrane problemy