Kraina przedszkolaka plus. Roczne przygotowanie przedszkolne. Pakiet + j. angielski

Promocja
  • Kraina przedszkolaka plus. Roczne przygotowanie przedszkolne. Pakiet + j. angielski
  • Kraina przedszkolaka plus. Roczne przygotowanie przedszkolne. Pakiet + j. angielski
  • Kraina przedszkolaka plus. Roczne przygotowanie przedszkolne. Pakiet + j. angielski
Nr kat.: 1540780
Producent: Wydawnictwo MAC
149,00 zł
129,63 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Oszczędzasz 13% (19,37 zł).
In stock
Dodaj do porównania

Ten towar jest dostępny w naszych sklepach

Możesz kupić ten produkt bez składania zamówienia internetowego w jednym z naszych sklepów w Twojej okolicy. Sprawdź w których punktach produkt jest dostępny od ręki.
Sprawdź dostępność

Kraina przedszkolaka plus. Roczne przygotowanie przedszkolne + język angielski (2015)

Roczne przygotowanie przedszkolne

Pakiet dla dziecka

Kraina przedszkolaka plus. Roczne przygotowanie przedszkolne – to część cyklu edukacyjnego od trzylatka do pięciolatka. Wszystkie poziomy cyklu łączą podobne kręgi tematyczne oraz wspólni bohaterowie. Dzieci z różnych grup wiekowych mogą korzystać z kart pracy, które są zbliżone do siebie tematycznie, a różnią się głównie poziomem trudności. Podczas całego roku pięciolatkom towarzyszy postać przewodnia – Krasnal Raduś, który pomaga dzieciom w zdobyciu kompetencji niezbędnych do podjęcia nauki w klasie pierwszej. Pakiet Kraina przedszkolaka plus to wersja zaawansowana zawierająca Krainę liter plus oraz Krainę matematyki plus – publikacje o rozszerzonym poziomie.

Zawartość pakietu Kraina przedszkolaka. Roczne przygotowanie przedszkolne:

·         Karty pracy (części 1–4)

·         Prace plastyczne w teczce

·         Kraina odkrywców

·         Kraina emocji

·         Moja książeczka

·         Kraina liter plus

·         Kraina matematyki plus

·         Kukiełka – krasnal Raduś

Koncepcja pakietu

Pomysł pakietu został oparty na zabawie jako podstawowej formie aktywności dziecka w wieku przedszkolnym. Proponowane działania mają formę zabawy, ponieważ to właśnie ona pomaga dziecku poznawać świat i uczyć się w sposób, który jest mu najbliższy – przez naśladowanie, doświadczanie, poszukiwanie rozwiązań metodą prób i błędów, konstruowanie. Budowa cyklu umożliwia dzieciom kształtowanie nowych umiejętności w oparciu o wcześniejsze doświadczenia, doskonalenie sprawności, które już wcześniej nabyły oraz pogłębianie zdobytej wcześniej wiedzy.

Świat dziecięcych bohaterów cyklu jest bliski przedszkolakom, które rosną razem z nimi. Na ilustracjach oraz w proponowanych działaniach możemy obserwować, jak szóstka przedszkolaków – Ola, Adam, Tomek, Ala, Marta i Kamil – z każdym rokiem rozwija swoje umiejętności, przeżywa zabawne przygody, odkrywa świat, uczy się rozpoznawać emocje. Oprócz bohaterów dziecięcych w pakiecie pojawiają się postacie fantastyczne – zwierzęta i krasnal Raduś, który jest postacią przewodnią i towarzyszy dzieciom w codziennej zabawie.

Atuty pakietu

·         Przyjazny świat bohaterów (dzieci, postacie fantastyczne), które towarzyszą przedszkolakom w codziennej zabawie i nauce.

·         Kraina odkrywców budzi ciekawość poznawczą dziecka, pomaga zrozumieć trudne zjawiska przyrodnicze, uczy, jak radzić sobie z problemami, dochodzić do różnych rozwiązań, wyciągać wnioski.

·         Dodatkowe publikacje (Kraina odkrywców, Kraina emocji, Kraina liter plus, Kraina matematyki plus, Moja książeczka) pozwalają indywidualizować proces wychowania i nauczania oraz efektywnie pracować z dziećmi o różnych potrzebach edukacyjnych.

·         Kraina emocji wspomaga rozwój dzieci w zakresie inteligencji społecznej, moralnej i emocjonalnej. Dzięki zaplanowanym sytuacjom edukacyjnym dzieci nabywają ważne kompetencje i lepiej funkcjonują w świecie społecznym.

·         Kraina liter plus to rozszerzona publikacja, która ułatwia nauczycielowi przygotowanie dzieci do nauki czytania 
i pisania.

·         Kraina matematyki to rozszerzona publikacja, która wspiera rozwój intelektualny dziecka objętego rocznym przygotowaniem przedszkolnym wraz z edukacją matematyczną.

·         Moja książeczka służy rodzicowi do zabaw i nauki z dzieckiem pięcioletnim, a także nauczycielowi do pracy indywidualnej w przedszkolu.

·         Postać przewodnia ? Krasnal Raduś, który pomaga dzieciom w zdobyciu kompetencji niezbędnych do podjęcia nauki w klasie pierwszej. Krasnal Raduś towarzyszy dzieciom także jako kukiełka dołączona do pakietu.

·         Możliwość pracy z pakietem także w grupach mieszanych wiekowo (3-4-5-latki), dzięki wspólnym kręgom tematycznym.

Szczegółowa zawartość pakietu

Karty pracy (części 1–4)

Karty pracy – to zestaw 140 kolorowych kart dopasowanych do możliwości dzieci w ostatnim roku edukacji przedszkolnej. Dzięki kartom pracy dzieci między innymi:

·         rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową,

·         ćwiczą sprawność manualną, rozwijają rozumowanie przyczynowo-skutkowe,

·         rozwijają zainteresowanie światem przyrody.

Karty pomagają także w przygotowaniu najstarszych przedszkolaków do nauki czytania, pisania oraz liczenia w klasie pierwszej. W kartach dzieci znajdą też zabawy, które uwrażliwiają dzieci na piękno oraz wprowadzają je w świat wartości.

Prace plastyczne w teczce

Na starsze przedszkolaki czeka 40 dodatkowych kart do malowania, wycinania, wypychania 
i składania 
zebranych w praktycznej teczce. Propozycje twórczych działań zachęcają dzieci do aktywności plastycznej i rozwijają umiejętność tworzenia form przestrzennych.
Zestawy kart pozwalają korzystać z różnorodnych technik plastycznych. Część materiałów z Prac plastycznych połączona jest z kartami pracy, dzięki czemu ćwiczenia są jeszcze bardziej 
rozbudowane i zróżnicowane.

Kraina odkrywców

Kraina odkrywców to zestaw 28 kart pracy, dzięki którym najstarsze przedszkolaki mogą wzbogacać swoje wiadomości na temat świata natury, wykorzystując jednocześnie wcześniejsze doświadczenia 
i zdobytą wiedzę.

Zebrane w Krainie odkrywców zabawy rozwijają u pięciolatków zainteresowanie przyrodą i zachęcają do wykonywania prostych eksperymentów. Ćwiczenia w Krainie odkrywców pomagają również kształtować postawy proekologiczne.

Kraina emocji

Kraina emocji – to 28 kart pracy, dzięki którym nauczyciel ma możliwość kształtowania rozwoju najstarszych przedszkolaków w zakresie inteligencji emocjonalnej, moralnej i społecznej.

Dzięki przykładowym sytuacjom edukacyjnym opisanym w Krainie emocji pięciolatki:

·         „uczą się rozpoznawać i nazywać uczucia,

·         „poznają różne sposoby radzenia sobie z emocjami,

·         „uczą się odróżniać dobro od zła,

·         „rozwijają umiejętność współpracy w grupie,

·         „uczą się ponosić odpowiedzialność za powierzone im zadania.

Kraina emocji pomaga pięciolatkom wzmacniać poczucie własnej wartości i przygotować się do rozpoczęcia edukacji w klasie pierwszej.

Moja książeczka

Publikacja przeznaczona do indywidualnej pracy dziecka w przedszkolu lub w domu. Zadaniem Mojej książeczki jest integracja dwóch światów dziecka – przedszkolnego i domowego – w celu optymalnego wspomagania rozwoju przedszkolaka.

Na 40 stronach zostały zebrane zadania mające na celu między innymi: budzenie przynależności do rodziny, poznawanie siebie, budowanie poczucia własnej wartości, zachęcanie do wspólnego działania z bliskimi, rozwijanie kompetencji społecznych i emocjonalnych, budzenie motywacji do czytania i wprowadzenie elementów do samodzielnego czytania.

Kraina liter plus

Kraina liter plus pozwoli dzieciom z łatwością wkroczyć w świat czytania i pisania. Dzieci, pracując z rozszerzonymi kartami, ćwiczą między innymi: koordynację wzrokowo-ruchową, kodowanie i dekodowanie, spostrzegawczość. Poznają kształt liter drukowanych oraz wykonują ćwiczenia grafomotoryczne przygotowujące je do nauki pisania w klasie pierwszej. Zestaw tych dodatkowych kart umożliwia indywidualną naukę oraz pozwala na swobodne i dowolne włączanie wybranych ćwiczeń w aktualnie omawiany krąg tematyczny.

Kraina matematyki plus

Kraina matematyki plus – to publikacja o podwyższonym poziomie, która przybliża dzieciom w wieku przedszkolnym świat matematyki. Na 64 stronach dzieci mogą między innymi: ćwiczyć umiejętność klasyfikowania, uczyć się dostrzegać i kontynuować rytmy, rozwijać intuicję geometryczną.

Publikacja jest idealnym rozwiązaniem dla nauczycieli planujących indywidualizowanie pracy z dziećmi w zakresie edukacji matematycznej, gdyż pozwala na swobodne włączanie ćwiczeń w omawiany krąg tematyczny.

Kukiełka – krasnal Raduś

·         To postać przewodnia pakietu, która towarzyszy dziecku w czasie wykonywania trudnych zadań. Jest przyjacielem najstarszych przedszkolaków, a jego przygody uczą dzieci między innymi właściwego zachowania się w trudnych sytuacjach, współpracy w grupie.

·         Umożliwia nauczycielowi połączenie nauki z zabawą.

Język angielski

Karty pracy – język angielski

Format: A4

Ilość kart pracy: 48 (dwustronne)

Naklejki : 2 strony

Karty perforowane

Karty pracy - umożliwiają poznawanie

i utrwalanie nowych słów i zwrotów poprzez angażowanie dzieci do różnych aktywności.

Wyprawka – język angielski

Karty: 16 sztuk

Format: A4

Opakowanie: woreczek strunowy

Wyprawka  - dodatkowe karty do malowania, wycinania.

Pozwalają uczestniczyć dzieciom w zabawach plastycznych i konstrukcyjnych.

Płyta CD audio zawiera:

- nagrania piosenek i rymowanek

- radosne i rytmiczne melodie zachęcają do uczestniczenia w zabawach muzyczno-ruchowych

Materiały ułatwiają zapamiętanie  i utrwalanie  nowych słów i zwrotów wprowadzanych podczas zajęć przedszkolnych oraz osłuchanie i ćwiczenie wymowy w formie zabawy przez dzieci.

Parametry techniczne:
Rodzaj produktu:
Pakiet
Wydawnictwo:
MAC Edukacja
Cykl:
Kraina przedszkolaka

Cykl przygotowany w oparciu o założenie, że podstawową formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym jest zabawa. 

Proponowane działania mają formę zabawy, ponieważ to właśnie ona pomaga dziecku poznawać świat i uczyć się w sposób, który jest mu najbliższy – przez naśladowanie, doświadczanie, poszukiwanie rozwiązań metodą prób i błędów, konstruowanie. 

Wszystkie poziomy cyklu łączą wspólne kręgi tematyczne rozszerzone treściowo w grupie rocznego przygotowania przedszkolnego, co ułatwia nauczycielowi pracę w grupach mieszanych wiekowo.

Poziom nauczania:
Przedszkole
Grupa wiekowa:
5-6-latki
EAN:
9788378738428
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
Treść:
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij