The wishlist name can't be left blank

Powiedz "nie" szkolnym dręczycielom. Poradnik dla dzieci i młodzieży

Autor: Vanessa Green Allen
Vanessa Green Allen
Dostępny
Indeks
722254
Twój rabat 12% (2,09 zł)
Cena
Cena 15,25 zł 17,34 zł
- +

Opis

Powiedz "nie" szkolnym dręczycielom. Poradnik dla dzieci i młodzieży, Vanessa Green Allen, Wydawnictwo Poradnia K, 2019

 

Dane produktu:

Początek roku szkolnego to nie dla wszystkich uczniów radosny czas.

Niektóre dzieci wyczekują go z lękiem. Dzieje się tak przede wszystkim wtedy, gdy padają ofiarami nękania. Cierpią i często im się wydaje, że nic nie mogą na to poradzić. Czują się samotne, zawstydzone, a nawet zastraszone czy zaszczute. Autorka książki, Vanessa Green Allen, ma dla nich przesłanie: „Pamiętajcie, że nie jesteście bezsilni wobec dręczycieli i zawsze możecie szukać pomocy!”.

Ci, którzy nękają innych, są bardzo różni.

Książka „Powiedz „nie” szkolnym dręczycielom” uczy rozpoznawać szkolną przemoc, jej przyczyny i rodzaje: przemoc fizyczną, słowną, emocjonalną i cyberprzemoc. Na wielu przykładach pokazuje też, że nie wszystkie trudne zachowania są nękaniem – czasem to tylko incydentalne przytyki czy droczenie się. Rozpoznać szkolną przemoc to jedno, ale co zrobić, żeby ją powstrzymać? Wraz z książką dzieci i ich rodzice poznają różne sytuacje, w których następuje przemoc, i wspólnie uczą się radzić sobie ze szkolnymi dręczycielami.

Bycie odpornym na szkolną przemoc nie oznacza, że dzieci mogą sprawić, by inni zmienili swoje zachowanie. Ale mogą zmienić to, jak na nią reagują i jaki ma na nich wpływ. Kształtując odporność i pewność siebie, czytelnicy tej książki staną się silni i szybko odzyskają równowagę po bolesnych przeżyciach. Poczują się dobrze ze sobą. I o to właśnie chodzi! Ta książka to ochrona, w którą możemy wyposażyć swoje dzieci.

Tarcze w dłoń!

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 722254
  • Wydawnictwo Poradnia K
  • Autor Vanessa Green Allen
  • EAN 9788366005587
  • Ilość stron 96
  • Rok wydania 2019
  • Oprawa miękka

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Powiedz "nie" szkolnym dręczycielom. Poradnik dla dzieci i młodzieży