Nela na wyspie rajskich ptaków

Autor: Nela Mała Reporterka
Nela Mała Reporterka, część 10
Dostępny
Indeks
715821
Twój rabat 5% (1,40 zł)
Cena
Cena 27,50 zł 28,90 zł
- +

Opis

Nela na wyspie rajskich ptaków, Nela Mała Reporterka, 2018

 

     Cześć!
Nazywam się Nela, mam 12 lat, a to jest moja dziesiąta książka.
Zabiorę cię w niej na odkrywanie pewnego odległego lądu… hm… tak dokładniej to wyspy, która znajduje się na końcu świata – tam, gdzie z jednej strony zaczyna się, a z drugiej kończy Ocean Spokojny. Mam na myśli Papuę-Nową Gwineę  – niezbadany do końca teren, gdzie żyją setki plemion, a naukowcy cały czas odkrywają nowe gatunki zwierząt!

     Nela

W tej książce znajdziesz dużo dodatkowych treści multimedialnych poukrywanych w tajnych kodach! Baw się ze mną. Szukaj tajnych kodów, skanuj i oglądaj filmy!

Nela zwiedziła kilkadziesiąt krajów. Wspinała się na wulkany, nurkowała w towarzystwie rekinów, w ciemnościach pokonywała dżunglę. Swoje egzotyczne przygody opisuje w książkach. 14 marca nakładem wydawnictwa BURDA Publishing Polska ukazała się kolejna książka – „Nela na wyspie rajskich ptaków”.

W już dziesiątej, książce Neli pt. „Nela na wyspie rajskich ptaków” młoda podróżniczka zabiera nas na jedną z najbardziej odizolowanych wysp na świecie, na której znajduje się Papua Nowa Gwinea. 

Niebezpieczna dżungla pełna skorpionów, pająków, węży i kanibali, z drugiej strony jedna z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Papua Nowa Gwinea to kraina wielu kontrastów, z niesamowitą historią i z niespotykaną nigdzie indziej florą i fauną. 

Nela, swoja przygodę na tej tajemniczej wyspie, rozpoczyna od podróży przez papuaską dżunglę. Razem z przewodnikiem, wyposażeni w maczetę i duże ilości wody, przemierzają las w poszukiwaniu charakterystycznych dla tego regionu gatunków zwierząt. Spotykają rajskie ptaki, których płomiennie czerwone ogony od wielu setek lat zachwycały Europejczyków i kangury nadrzewne – niezwykle zwinne ssaki, mieszkające w koronach drzew. 
Razem z Nelą poznajemy też najniebezpieczniejszego ptaka na świecie – kazuara, a z pomocą kamery termowizyjnej próbujemy odnaleźć nowe gatunki zwierząt.


W dalszej części książki razem z Nelą nurkujemy w morzu Bismarcka. Tam z bliska przyglądamy się jednej z najpiękniejszych raf koralowych na Ziemi. To jeden z ostatnich nieodkrytych „podwodnych skarbów” na świcie, pełen życia i kolorów – dom dla ponad 900 gatunków ryb! Nela odnajduje wraki statków, a nawet japońskich samolotów zatopionych w oceanie podczas II wojny światowej.

Nela to prawdopodobnie najmłodsza reporterka świata, która podróżuje od piątego roku życia po różnych kontynentach nagrywając i opisując swoje przygody. Kocha przyrodę i wyprawy. Jej idolem jest Steve Irvin, którego wzorem chce ratować zwierzęta i podróżować wszędzie tam, gdzie poniosą ją wyobraźnia i marzenia. Zdobyła nagrodę Bestsellera Empiku: za rok 2015 (za książkę „Nela i tajemnice świata”). Jednocześnie była pierwszą osobą w tak młodym wieku, która uzyskała to wyróżnienie i za rok 2016 (w kategorii „Literatura dla dzieci”, za książkę „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”) oraz za rok 2017 (w kategorii „Literatura dla dzieci”, za książkę” Nela i Skarby Karaibów”). Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2016 jej książka pt. „Nela na kole podbiegunowym” w 2017 r. została włączona do kanonu lektur w polskich szkołach jako lektura uzupełniająca w VIII klasie szkoły podstawowej. 

Książki Neli Małej Reporterki to kopalnia wiedzy – uczą, rozwijają wyobraźnię i pokazują, jak ważne są w życiu marzenia i dążenie do ich realizacji.

Wszystkie książki Neli cieszą się wielką popularnością. Na jej autorskie spotkania przychodzi rekordowa liczba osób. W 2017 roku frekwencja nieraz sięgała ponad dziesięć tysięcy czytelników.

Okładka: twarda z gąbką
Premiera: 14.03.2018r.

 

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 715821
  • Wydawnictwo National Geographic
  • Autor Nela Mała Reporterka
  • EAN 9788380533660
  • Ilość stron 202
  • Oprawa twarda
  • Wymiary 16,5x21,5 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Nela na wyspie rajskich ptaków