Nela na kole podbiegunowym

Autor: Nela Mała Reporterka
Nela Mała Reporterka, część 6
Dostępny
Indeks
712135
Twój rabat 13% (3,25 zł)
Cena
Cena 22,05 zł 25,30 zł
- +

Opis

Nela na kole podbiegunowym, Nela Mała Reporterka, 2016

 

     Cześć!
Nazywam się Nela i mam jedenaście lat. A to jest już moja szósta książka. Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on jestem reporterem-podróżnikiem. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. W Afryce zwiedziłam m.in. Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię i Mauritius. W Azji- Tajlandię, Kambodżę, Malezję (Borneo), Indonezję, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Birmę i Japonię. W Ameryce Południowej- Peru, Boliwię, Chile, a w Północnej – Kostarykę, Panamę i Dominikanę. Ostatnio zwiedziłam też chłodne kraje takie jak: Islandię, Finlandię i Grenlandię!
I właśnie w tej książce zabiorę cię w niezapomnianą podróż na koło podbiegunowe!

     Nela

Uwielbiam mroźne przygody! A te będą wyjątkowe i mam nadzieję, że wybierzesz się tam ze mną! Pojedziemy w psim zaprzęgu, spotkamy maskonury i poszukamy niedźwiedzia polarnego! Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i wyruszamy!

Tym razem Nela zabiera czytelników w podróż po mroźnych terenach Grenlandii, Finlandii i Islandii, aby wspólnie gnać w psim zaprzęgu, czy przedzierać się lodołamaczem przez zamarznięte morze, otoczone górami lodowca. W tym na pozórlodowatym świecie, Nela jak zwykle spotka wiele niezwykłych zwierząt, od psów husky o niesamowitym spojrzeniu, po przesympatyczne maskonury z charakterystycznym żółto-pomarańczowym dziobem. Czytelnicy poznają również odpowiedź na pytanie, czy renifery świecą w nocy…?

Razem z Nelą czeka nas jeszcze jedna, magiczna wyprawa – do wioski Świętego Mikołaja. Czy uda się go spotkać i dowiedzieć, czy aby na pewno wszystkie listy od dzieci do niego docierają? Czy Nela pozna pomocników Świętego oraz jego dzielne renifery? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdują się w książce „Nela na kole podbiegunowym”.

Jak zwykle książki Neli to nie tylko mnóstwo interesujących informacji. To również piękne zdjęcia, mapy, porady oraz ukryte kody QR, które przekierowują do specjalnej, darmowej aplikacji, dającej dostęp do dodatkowych i niepublikowanych wcześniej filmików z przygodami Neli. Wspaniała zabawa na długie jesienno-zimowe wieczory gwarantowana. 

Cykl książek Neli Małej Reporterki, obejmuje pięć wcześniej wydanych przez NATIONAL GEOGRAPHIC POLSKA tytułów: „10 niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata”,„Nela na tropie przygód” oraz „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”. Za swoje literackie dokonania Nela została nagrodzona m.in. Bestsellerem Empiku 2015 w kategorii Literatura dla dzieci oraz wyróżniona w konkursie „Świat przyjazny dziecku”.

Okładka: twarda z gąbką
Premiera: 26.10.2016 r.

 

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 712135
  • Wydawnictwo National Geographic
  • Autor Nela Mała Reporterka
  • Seria Podróże Neli
  • EAN 9788375966435
  • Ilość stron 216
  • Oprawa twarda
  • Wymiary 16,5x21,5 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Nela na kole podbiegunowym