Nela i tajemnice świata

Autor: Nela Mała Reporterka
Nela Mała Reporterka, część 3
Dostępny
Indeks
B000372
Twój rabat 10% (2,50 zł)
Cena
Cena 22,80 zł 25,30 zł
- +

Opis

Nela i tajemnice świata, Nela Mała Reporterka, 2015

 

„Nela i tajemnice świata” to już jej trzecia książka, w której opowiada o pięknych miejscach, które poznała i fascynujących zwierzętach, które zobaczyła. Przepiękne zdjęcia i pasjonujące historie zaciekawią nie tylko rówieśników Neli.

„Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!”
Nela

Nela ma dziewięć lat i jest prawdopodobnie jedną z najmłodszych podróżniczek. Odkąd skończyła pięć lat podróżuje po świecie i nagrywa filmy. Odwiedziła już Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię i Mauritius, Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny, Wietnam, a ostatnio też Sri Lankę. W Ameryce Południowej podróżowała po Peru, Boliwii, Chile, a niedawno również po Kostaryce i Panamie. Jej idolem jest Steve Irwin.

Książka otrzymała nagrodę Bestsellera Empiku 2015 w kategorii Książka dla Dzieci.

Peru, Boliwia, Wietnam, Mauritius, Etiopia, Kostaryka i Tajlandia… W swojej trzeciej książce Nela Mała Reporterka zabiera małych podróżników w najróżniejsze zakątki świata i razem z nimi przeżywa niezwykłe przygody.

Dziewczynka rozpoczyna swoją podróż w Wietnamie. Tam wybiera się do dżungli, w której żyją gibony. Te niezwykłe małpy mieszkają w koronach drzew, poruszają się zwinnie i wydają charakterystyczne dźwięki, które są nazywane „śpiewem gibonów”. Natomiast w Etiopii Mała Reporterka odwiedza dolinę Omo – miejsce zamieszkane przez plemię Mursi, które nie używa komputerów, telefonów ani prądu. Jego zwyczaje, tradycje i wygląd tak bardzo różnią się od tych europejskich, że na pewno zaskoczą młodych czytelników.
Z południowej Afryki Nela przenosi się na małą wyspę Mauritius, położoną na Oceanie Indyjskim. Tam wybiera się na podwodny spacer. Dzięki specjalnej łodzi ze szklanym dnem ogląda rafę koralową!

Następnym przystankiem w podróży jest Kostaryka w Ameryce Środkowej, gdzie Nela zobaczyła różne gatunki ptaków, których nie można spotkać w Europie. Widziała też, jak na świat przychodzą małe żółwie oraz brała udział w poszukiwaniu żółwi morskich. 
W Boliwii pojechała do La Paz – miasta czarownic, a w Peru obserwowała lwy morskie. Nela również odwiedziła Tajlandię, gdzie poznała plemię Karenów i ich zwyczaje – m.in. tradycję wydłużania szyi za pomocą miedzianych obręczy. Miała również okazję poznać tamtejsze dzieci i razem z nimi uczyć się w tajskiej szkole!

 

Okładka: twarda z gąbką
Premiera: 18.03.2015r.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks B000372
  • Wydawnictwo National Geographic
  • Autor Nela Mała Reporterka
  • Seria Podróże Neli
  • EAN 9788375966077
  • Ilość stron 192
  • Oprawa twarda
  • Wymiary 16,5x21,5 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Nela i tajemnice świata