Nela i tajemnice oceanów

Autor: Nela Mała Reporterka
Nela Mała Reporterka, część 8
Dostępny
Indeks
711601
Twój rabat 12% (3,20 zł)
Cena
Cena 23,50 zł 26,70 zł
- +

Opis

Nela i tajemnice oceanów, Nela Mała Reporterka, Wydawnictwo Burda, 2017

  

Dane produktu:

W tej książce zostaniemy morskimi badaczami.

Będziemy nurkować i odkrywać podwodny świat ryb, ssaków i innych fantastycznych zwierząt! Zbadamy dno Morza Czerwonego, zanurkujemy w Oceanie Indyjskim, poszukamy rekinów, skrzydlic, delfinów oraz przemiłych krów morskich, czyli diugoni. Będziemy obserwować manty, płaszczki i ogończe oraz spróbujemy wtopić się w ławicę makreli.

Poszukamy ośmiornicy kokosowej, oraz poznamy zwierzęta głębinowe, które żyją w kompletnej ciemności.

Ósma książka Neli Małej Reporterki, którą wydała w wieku 12 lat. Nela zabiera dzieci w kolejne podróże po świecie. Również w tej książce znajdziemy 10 fantastycznych przygód. Nela zabiera dzieci w świat, aby odkrywać wspólnie fantastyczne miejsca. Razem z Nelą zanurkujemy na wraku na Morzu Karaibskim, wyruszymy na poszukiwania małego ocelota, czy wejdziemy na Machu Picchu.

 

Książka dodatkowo wzbogacona o treści multimedialne (filmiki +360'), które można odtwarzać darmową aplikacją dla dzieci SEE MORE. Książka zawiera  poukrywane kody, które dziecko odszukuje, skanuje i ogląda krótkie filmy  przygotowane przez Nelę. 

 

Nela Mała Reporterka- podróżniczka, reporterka, a przede wszystkim dziecko ciekawe świata. W swoją pierwszą podróż z plecakiem wyruszyła, jak miała 5 lat. W ciągu 4 lat zwiedziła Boliwię, Chile, Peru, Panamę, Kostarykę, Tajlandię, Kambodżę, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Malezję, Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię i Mauritius.

Pomysł nagrywania reportaży powstał w trakcie podróży, w ten sposób stała się prawdopodobnie najmłodszą reporterką na świecie. Zadebiutowała na antenie TVP 1 i TVP ABC w 2014 roku serią reportaży dla dzieci pt. „Nela Mała Reporterka”. W 2014 roku swoje wspomnienia z licznych podróży opisała w książkach „10 niesamowitych przygód Neli” oraz "Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane" wydanych przez National Geographic.

Jej podróże są pełne przygód i niespodzianek. Zwiedzała już boliwijskie wulkany i gejzery, obserwowała kajmany i piranie w dorzeczu Amazonki, a na Filipinach zeszła sto dwadzieścia metrów w  głąb  jaskiń szukając nietoperzy. W Etiopii dotarła do doliny Omo, gdzie żyją jeszcze liczne afrykańskie plemiona. Tam właśnie uczestniczyła w ceremoniach plemiennych.

Nela pragnie dzielić się z dziećmi swoimi przygodami, więc zawsze po powrocie z podróży opowiada w szkole o swoich przygodach i  opisując dalekie kraje, zwyczaje, przyrodę i zwierzęta. Jest bardzo wrażliwa na cierpienie zwierząt, dlatego pragnie pokazywać piękno świata i pomóc w ochronie zagrożonych gatunków.

Okładka: twarda z gąbką
Premiera: 2017-07-05

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 711601
  • Wydawnictwo National Geographic
  • Autor Nela Mała Reporterka
  • Seria Podróże Neli
  • EAN 9788375966442
  • Ilość stron 200
  • Oprawa twarda
  • Wymiary 16,5x21,5 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Nela i tajemnice oceanów