Nela i skarby Karaibów

Autor: Nela Mała Reporterka
Nela Mała Reporterka, część 7
Dostępny
Indeks
711600
Twój rabat 10% (2,75 zł)
Cena
Cena 23,99 zł 26,74 zł
- +

Opis

Nela i skarby Karaibów, Nela Mała Reporterka, Wydawnictwo Burda, 2017

  

Dane produktu:

Nazywam się Nela i mam jedenaście lat. A to jest już moja siódma książka.

W tej książce zabiorę cię na niesamowitą wyprawę! Odkryjemy Karaiby śladami Krzysztofa Kolumba, korsarzy i piratów. Poznamy miejsca, gdzie mogły zatonąć galeony i poszukamy skarbów na dnie morza! Wyruszymy do starych jaskiń, w których mieszkali kiedyś Indianie. Odkryjemy zatokę, w której kiedyś ukrywali się piraci. Zbadamy dno Morza Karaibskiego w poszukiwaniu zatopionych armat. Przeżyjemy wiele innych fantastycznych przygód!

Mam nadzieję, że wybierzesz się ze mną, bo nie będzie to tylko podróż po Karaibach, ale wyprawa prawdziwych odkrywców.

Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i wyruszamy!

08.02.2018 „Nela i skarby Karaibów” z tytułem Bestsellera Empiku za rok 2017!

Nela Mała Reporterka, najmłodsza laureatka Bestsellerów Empiku w historii tej nagrody, trzeci rok z rzędu zdobywa statuetkę w kategorii literatura dla dzieci za książkę „Nela i skarby Karaibów”.

W 2017 roku Nela Mała Reporterka wydała aż trzy nowe książki – „Nela i skarby Karaibów”, „Nela i tajemnice oceanów” oraz „Nela i polarne zwierzęta”. Wszystkie tytuły zostały nominowane do nagrody Bestsellerów Empiku 2017, która jest znakomitym miernikiem upodobań Polaków. Książki Neli doceniane są również przez nauczycieli i pedagogów dzięki swoim walorom edukacyjnym oraz treściom, które inspirują dzieci w całej Polsce. 

Nela Mała Reporterka- podróżniczka, reporterka, a przede wszystkim dziecko ciekawe świata. W swoją pierwszą podróż z plecakiem wyruszyła, jak miała 5 lat. W ciągu 4 lat zwiedziła Boliwię, Chile, Peru, Panamę, Kostarykę, Tajlandię, Kambodżę, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Malezję, Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię i Mauritius.

Pomysł nagrywania reportaży powstał w trakcie podróży, w ten sposób stała się prawdopodobnie najmłodszą reporterką na świecie. Zadebiutowała na antenie TVP 1 i TVP ABC w 2014 roku serią reportaży dla dzieci pt. „Nela Mała Reporterka”. W 2014 roku swoje wspomnienia z licznych podróży opisała w książkach „10 niesamowitych przygód Neli” oraz "Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane" wydanych przez National Geographic.

Jej podróże są pełne przygód i niespodzianek. Zwiedzała już boliwijskie wulkany i gejzery, obserwowała kajmany i piranie w dorzeczu Amazonki, a na Filipinach zeszła sto dwadzieścia metrów w  głąb  jaskiń szukając nietoperzy. W Etiopii dotarła do doliny Omo, gdzie żyją jeszcze liczne afrykańskie plemiona. Tam właśnie uczestniczyła w ceremoniach plemiennych.

Nela pragnie dzielić się z dziećmi swoimi przygodami, więc zawsze po powrocie z podróży opowiada w szkole o swoich przygodach i  opisując dalekie kraje, zwyczaje, przyrodę i zwierzęta. Jest bardzo wrażliwa na cierpienie zwierząt, dlatego pragnie pokazywać piękno świata i pomóc w ochronie zagrożonych gatunków.

 

Spis treści:

 1. Morze pełne tajemnic
 2. Odkrycie Ameryki, czyli odkrycie Karaibów
 3. Indianie Taino i rysunki naskalne
 4. Francis Drake, czyli postrach Karaibów
 5. Zatopione galeony i skarby na dnie morza
 6. Czarnobrody i jego ukryty skarb
 7. Fregaty, czyli podniebni piraci
 8. Ogromne czerwone rozgwiazdy, czyli niebo na dnie morza
 9. Ciemne lasy mangrowe

 

Okładka: twarda z gąbką
Premiera: 2017-04-11

 

Galeria

Szczegóły

 • Indeks 711600
 • Wydawnictwo National Geographic
 • Autor Nela Mała Reporterka
 • Seria Podróże Neli
 • EAN 9788375966473
 • Ilość stron 220
 • Oprawa twarda
 • Wymiary 16,5x21,5 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Nela i skarby Karaibów