Nela i sekrety dalekich lądów

Nela Mała Reporterka, część 11
Dostępny
Indeks
715820
Twój rabat 14% (4,05 zł)
Cena
Cena 24,85 zł 28,90 zł
- +

Opis

Nela i sekrety dalekich lądów, Nela Mała Reporterka, 2018

 

     Cześć!
Nazywam się Nela, mam 13 lat, a to jest moja jedenasta książka.
Wybierzemy się w niej na odkrywanie sekretów pewnej ogromnej dalekiej wyspy, która kiedyś wcale nią nie była. Nazywa się Borneo i jest zamieszkana przez endemiczne stworzenia, skarłowaciałe zwierzęta oraz potomków łowców głów. Nasza wyprawa będzie miała na celu poznanie tajemnic wyspy i jej zwierząt. Razem przeczytamy stare księgi i sprawdzimy, jak naprawdę wyglądają niebezpieczni „leśni ludzie” widziani tam setki lat temu. Poszukamy przedziwnych małp nazywanych nosaczami oraz wybierzemy się w nocy na eksplorację dżungli, w zupełnie innym świetle niż światło księżyca. Mam nadzieję, że dołączysz do mojej wyprawy. Pakuj się i wyruszamy!

     Nela

Najnowsza część przygód Neli.

 

Mam dla Ciebie niespodziankę! Naświetl okładkę i zobacz jak świeci w ciemności! W tej książce znajdziesz dużo dodatkowych treści multimedialnych poukrywanych w tajnych kodach! Baw się ze mną. Szukaj tajnych kodów, skanuj i oglądaj filmy!

Nela już wielokrotnie udowodniła, że nie boi się nawet najgroźniejszych przygód. Nurkowała z rekinami, odwiedzała dzikie plemiona Papui i Nowej Gwinei, a nawet poszukiwała zatopionych galeonów na dnie Morza Karaibskiego. Tym razem, najmłodsza reporterka na świecie, zabiera nas w podróż na Borneo – wsypę, w której bujnych lasach znaleźć można niespotykane nigdzie indziej zwierzęta, czy tajemniczych „łowców głów”.

Podróż na Borneo, Nela rozpoczęła od starannych przygotowań – sprawdzenia ekwipunku, klasyfikacji lokalnych gatunków fauny i flory i zgłębienie historii wyspy. W pierwszą wędrówkę po dżungli, Nela rusza tuż po wylądowaniu na lotnisku. Aby jednak wejść do puszczy i odnaleźć ślady pantery mglistej, musi pokonać rzekę pełną niebezpiecznych krokodyli różańcowych.
W kolejnych rozdziałach poznajemy niesamowitą faunę wyspy – od orangutanów, zwanych „ludźmi z lasu”, po lotokoty. 
Wyruszamy razem z Nelą na nocny trekking po dżungli, wyposażeni w ultrafioletową latarkę, aby zobaczyć jak wygląda dziki las w blasku księżyca i poznajemy zwierzęta, które świecą w ciemności.

„Nela i sekrety dalekich lądów” to książka, która w przystępny i interesujący dla najmłodszych sposób opowiada o podróży 13-letniej reporterki. Prócz zdjęć i reprodukcji starych książek i manuskryptów, dzieci mogą skorzystać z tajnych kodów i aplikacji See More, dzięki której zobaczą dodatkowe materiały video wzbogacające treść książki. 

Książki Neli Małej Reporterki to bogata kopalnia wiedzy – uczą, rozwijają wyobraźnię i pokazują, jak ważne w życiu są marzenia i dążenie do ich realizacji. Dotychczas nakładem wydawnictwa BURDA PUBLISHING POLSKA ukazało się dziesięć książek Neli: „10 Niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata”, „Nela na tropie przygód”, „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”, „Nela na kole podbiegunowym”, „Nela i skarby Karaibów”, „Nela i tajemnice oceanów”, „Nela i polarne zwierzęta” oraz „Nela na wyspie rajskich ptaków”.

Wszystkie książki Neli cieszą się wielką popularnością. Na jej spotkania autorskie przychodzi rekordowa ilość osób. W 2017 roku frekwencja sięgała nieraz ponad dziesięć tysięcy małych czytelników. Książki Neli rozwijają czytelnictwo i głód wiedzy o świecie.

Okładka: Twarda z gąbką, świecąca w ciemności
Premiera: 19.09.2018r.

 

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 715820
  • Wydawnictwo National Geographic
  • Seria Podróże Neli
  • EAN 9788380534544
  • Ilość stron 208
  • Oprawa twarda
  • Wymiary 16,5x21,5 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Nela i sekrety dalekich lądów