The wishlist name can't be left blank

Nela i polarne zwierzęta

Autor: Nela Mała Reporterka
Nela Mała Reporterka, część 9
Dostępny
Indeks
715908
Twój rabat 13% (3,70 zł)
Cena
Cena 25,10 zł 28,80 zł
- +

Opis

Nela i polarne zwierzęta, Nela Mała Reporterka, 2017

 

     Cześć!
Nazywam się Nela i mam dwanaście lat, a to jest moja dziewiąta książka.
Wybierzemy się w niej na niezwykłą mroźną wyprawę. To będzie wyjątkowa przygoda, bo będziemy poszukiwać zwierząt polarnych, czyli takich, które występują w zimnych rejonach świata i lubią chłód. Nasze poszukiwania przeprowadzimy nie tylko na lądzie, lecz także w mroźnej morskiej wodzie!
Będziemy obserwować orki, sprawdzimy, co foki robią pod wodą, poszukamy niedźwiedzia polarnego i popływamy z rekinem olbrzymim! Zabiorę cię też na dno mroźnego morza i razem odkryjemy, jak wygląda arktyczna rafa. Świat jest cudowny, a dzięki wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj ciepłe rzeczy i w drogę!

       Nela

Pierwsze miejsce w jakie zabiera nas Nela w książce „Nela i polarne zwierzęta to Grenlandia, gdzie wśród lądolodu szukamy niedźwiedzi polarnych, które choć przyjaźnie wyglądają są bardzo niebezpiecznymi zwierzętami. Dowiadujemy się czym są niedźwiedzie pizzly oraz że szczęśliwe misie wydają dźwięki jak motorynka. Autorka opowiada również jak znaleźć lisa polarnego w arktycznych lasach oraz foki u wybrzeży Szkocji. Na tym nie skończy się Wasza mroźna przygoda!

Najbardziej interesujące zwierzęta zawsze ukrywają się w morskich głębinach. W Szkocji Nela pływa z długoszparami (rekinami olbrzymimi), które pomimo wielkich rozmiarów żywią się mikroskopijnym planktonem. Dwunastometrowy rekin z ogromną otwartą paszczą przepływa tuż obok niej. Nela zabierze Was też na nurkowanie na zimnolubnej rafie, która wygląda zupełnie inaczej niż ta, z ciepłych mórz. Nela nazywa ją „śnieżną rafą”. Każde z prezentowanych w książce zwierząt możemy poznać dzięki szczegółowym opisom i specjalnym symbolom, które młoda podróżniczka zamieściła w swojej książce.

Multimedialna publikacja zawiera również tajne kody kreskowe, które można zeskanować i oglądać filmy, by poczuć się jak ryba w wodzie!

Razem z Nelą w jej poprzedniej zimowej książce spotkaliśmy renifery w Finlandii, szukaliśmy arktycznych piżmowołów w dzikiej tundrze oraz dotarliśmy do wioski Świętego Mikołaja w tajemniczej Laponii!

Tym razem bliżej przyjrzymy się zwierzętom mieszkających na północnej półkuli naszej planety. 

Okładka: twarda z gąbką
Premiera: 2017-11-15

 

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 715908
  • Wydawnictwo National Geographic
  • Autor Nela Mała Reporterka
  • Seria Podróże Neli
  • EAN 9788380533097
  • Ilość stron 184
  • Rok wydania 2018
  • Oprawa twarda
  • Wymiary 16,5x21,5 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Nela i polarne zwierzęta