Na wsi. Czytam mamie i tacie. Symultaniczno- sekwencyjna nauka czytania

Agata Dębicka-Cieszyńska
Dostępny
Indeks
719638
Cena
Cena 24,90 zł
- +

Opis

Na wsi. Czytam mamie i tacie. Symultaniczno- sekwencyjna nauka czytania, Agata Dębicka-Cieszyńska

 

Dane produktu:

To pierwsza książeczka z serii Czytam Mamie i Tacie zatytułowana Na wsi.

Do książeczki dołączone są karty o tematyce związanej z wsią oraz osobne karty z podpisami wyrażeń dźwiękonaśladowczych.

Współczesne dzieci już w wieku przedszkolnym interesują się drukiem. Często "czytają" teksty z własnych książeczek lub gazet rodziców. Warto wykorzystać ten czas i nauczyć dzieci odkodowywania tekstów pisanych, gdy umiejętność ta postrzegana jest jako magiczna. Brak szkolnego przymusu, spontaniczne działania, poczucie odkrywania czegoś nowego dadzą dzieciom możliwość kształtowania kreatywności, myślenia abstrakcyjnego i przygotują do nauki języków obcych.

Czytanie ze zrozumieniem da dziecku szanse na rozwijanie mądrego korzystania z Internetu, szybkiego wyszukiwania istotnych wiadomości, skutecznego nabywania nowej wiedzy.

Badania neurobiologiczne potwierdziły, że najskuteczniejsze jest uczenie czytania, rozpoczynając od umiejętności symultanicznych (prawa półkula mózgu) do sekwencyjnych (lewa półkula mózgu). Prawa kora szybko rozpoznaje samogłoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, rzeczowniki w mianowniku, natomiast lewa kora czyta ze zrozumieniem nowe słowa i zdania.

Książeczka "Na wsi" została przygotowana zgodnie z założeniami Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania. Istotnym walorem jest nie tylko użycie bezszeryfowej czcionki, z - charakterystyczną dla metody - kropką nad samogłoską i, ale także zastosowanie białych liter na czarnym polu. Biały druk na silnie kontrastowym tle umożliwia małym dzieciom koncentrację na tekście oraz ułatwia zapamiętywanie. Piękne zdjęcia zwierząt w naturalnym otoczeniu kształtują wiedzę o świecie i poczucie estetyki.

Mali Czytelnicy najpierw powtarzają odczytwane przez Rodziców, Dziadków, czy starsze rodzeństwo, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, potem wskazują odpowiedni podpis, aż wreszcie samodzielnie odczytują tekst.

Dzięki wczesnej nauce czytania dzieci przeżyją radość opanowania "dorosłej" umiejętności, co w przyszłości pozwoli im podejmnować nowe wyzwania, budować poczucie własnej wartości i osiągnąć sukces edukacyjny.

Jagoda Cieszyńska

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 719638
  • Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej
  • Seria Czytam Mamie i Tacie
  • EAN 9788364957000
  • Ilość stron 14
  • Oprawa twarda

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Na wsi. Czytam mamie i tacie. Symultaniczno- sekwencyjna nauka czytania