The wishlist name can't be left blank

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę

Małgorzata Musierowicz
Dostępny
Indeks
728461
Twój rabat 36% (22,45 zł)
Cena
Cena 39,90 zł 62,35 zł
- +

Opis

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę, Małgorzata Musierowicz, Wydawnictwo Egmont, 2020

 

Dane produktu:

Gratka dla wszystkich miłośników Borejków i Jeżycjady – bez względu na wiek i płeć!

W tej międzypokoleniowej książce znajdziecie wszystko, czego jeszcze nie wiecie o Jeżycjadzie, a co zawsze chcieliście wiedzieć. Sprawdźcie, jak wyglądał Ignacy Borejko w wieku chłopięcym i skąd się wziął serwis Nowakowskich, obejrzyjcie jedyną zachowaną fotografię Pieska Genowefy Bombke i zachwyćcie się detalami jeżyckiej architektury.

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę to ponad 130 alfabetycznie ułożonych haseł, kolorowe zdjęcia, nigdy dotąd niepublikowane ilustracje, ciekawostki, anegdoty, cytaty i powiedzonka.
„Na Jowisza!” ma na pierwszy rzut oka formę słownika wyjaśniającego od A (jak „album fotograficzny”) do Ż (jak „żółty zeszyt”) przeróżne powiązania między prawdziwym życiem a literackim światem poznańskiej sagi. Ale już sama konstrukcja haseł odbiega od encyklopedycznych standardów i podporządkowana jest charakterystycznemu dla całej Jeżycjady życzliwemu poczuciu humoru.
Mamy więc wśród haseł osobowych klasykę – „Stefanię Majewską”, ciut mniej klasycznego „Rudzika” i już zupełnie odbiegających od reguł konstruowania słownikowych haseł – „Tatę Kłamczuchy”, „Steve’a – masywnego blondyna” czy „Dziewczynkę ze szklanymi guziczkami”. Nie ma znaczenia, czy są to postaci literackie czy autentyczne, czy należą do rodziny Borejków, Musierowiczów czy wielkiej rodziny czytelniczej – wszyscy są równie prawdziwi i czują się w tej niezwykłej publikacji jak piniondz w umywalce – wpadają i pasują, choćby nie umieli pływać.

O wpływie Jeżycjady na rozpoznawalność miejsc w Poznaniu i zwiedzaniu miasta z wybranymi tomami cyklu w dłoni napisano już setki, jeśli nie tysiące stron. „Na Jowisza!” bije wszystkie tomy sagi na głowę liczbą i drobiazgowością opisywanych miejsc.

Wasza ukochana autorka uchyla rąbka niejednej tajemnicy!

Zobacz miniprzewodnik po poznańskich Jeżycach w Dodatkach.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 728461
  • Wydawnictwo Egmont
  • Autor Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
  • Seria Jeżycjada
  • EAN 9788328147874
  • Ilość stron 344
  • Oprawa twarda
  • Wymiary 20x25 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę