The wishlist name can't be left blank

Moje pierwsze słowa. Zestaw 1

Autor: Agnieszka Fabisiak-Majcher,Elżbieta Ławczys
Agnieszka Fabisiak-Majcher, Elżbieta Ławczys
Dostępny
Indeks
704024
Twój rabat 21% (17,90 zł)
Cena
Cena 67,10 zł 85,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 72,25 zł
- +

Opis

Moje pierwsze słowa. Zestaw 1. Propozycje zabaw językowych dla dzieci do lat 3.

   

Dane produktu:

Moje Pierwsze Słowa powstały z myślą o małych dzieciach – w wieku od 6 miesiąca do lat 3, są przeznaczone do wspólnej zabawy dziecka z rodzicami. Zaproponowane tu gry uczą poprzez zabawę: wspomagają rozwój mowy dziecka i ułatwiają naukę czytania. 

Część pierwsza zawiera obrazki ilustrujące pierwsze wypowiadane samogłoski oraz wyrażenia dźwiękonaśladowcze (KO KO, HAU, MIAU itd.).

Najważniejszymi elementami są duże, kartonowe obrazki oraz etykietki z napisami. Każdy obrazek jest dwustronny – z jednej strony znajduje się ilustracja otoczona konturem, na odwrocie podpis, np. kura – KO KO, kotek – MIAU. Dzięki tym napisom dziecko poznaje graficzny zapis słów, co ułatwia mu późniejszą naukę czytania. 

Autorkami „Moich pierwszych słów” są Agnieszka Fabisiak-Majcher – logopeda, surdopedagog oraz Elżbieta Ławczys – językoznawca. Zestaw powstał na podstawie ich wieloletnich doświadczeń w pracy z dziećmi. Autorskie propozycje z pewnością zainspirują rodziców do zabawy ze swoimi pociechami.

Zestaw zawiera instrukcję z pomysłami zabaw.

Przykładowy opis zabawy: 

"Obrazki w samochodzie"

W trakcie podróży samochodem, bardzo często na tylnym siedzeniu znajduje się dziecko wraz z opiekunem. Warto wówczas zamienić jazdę autem w ciekawą zabawę.

Wyjmujemy z torby obrazki i mówimy: Maksiu! Zobaczymy, kto dzisiaj jedzie z nami do babci? Zobacz! (Pokazujemy obrazek z napisem – dziecko poznaje po kształcie, co to może być, ma także możliwość zapoznania się z napisem). Pytamy: Jak myślisz, kto (co) to jest? Tak, to jest kura! KO KO! Kura jedzie z nami do babci Stasi! 
A babcia Stasia też ma kury!! Pójdziemy zobaczyć, czy są takie same! KO KO!! 
Możemy opowiadać różne historie związane z obrazkiem, który pokazujemy, np.: Maksiu! Zobacz, kura patrzy przez okno!! I mówi: O! Gdzie my jedziemy? Maksiu, gdzie jedziemy? Do babci? Do której babci? Do babci Stasi! Ale fajnie! Lub: Maksiu, kura mówi: Jestem głodna! Maksiu, masz może jakieś pyszne jedzonko? Jestem taaaka głodna? A ty? Jesteś głodny? Maksiu, może coś zjesz?

Pomoc edukacyjna polecana dla dzieci dwujęzycznych.

 

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 704024
  • Wydawnictwo WiR
  • Autor Agnieszka Fabisiak-Majcher, Elżbieta Ławczys
  • Wiek Dla najmłodszych (+6 mies.)
  • EAN 9788389807991
  • Ilość stron 16
  • Oprawa pudełko
  • Wymiary 16x22 cm
  • Format A5

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy dokonali zakupu mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto