Logopedyczny Piotruś. Część III - głoska CZ

Dostępny
Indeks
704061
Twój rabat 15% (2,00 zł)
Cena
Cena 11,60 zł 13,60 zł
- +

Opis

Logopedyczny Piotruś. Część III - głoska CZ

 

Materiał obrazkowo-wyrazowy w kartach opracowany tak, aby dzieci bawiąc się ćwiczyły poprawną wymowę poszczególnych głosek.

Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach. W każdej talii znajduje się 13 par kart. Gry wyrabiają spostrzegawczość, uczą rozwijać skojarzenia, ćwiczą koncentrację uwagi i pamięć. Uczestnicy gier oprócz poprawnego nazywania poszczególnych obrazków mogą układać z nimi wyrażenia 2 wyrazowe, zdania i inne.

Materiał obrazkowo-wyrazowy wykorzystany w talii „Logopedyczny Piotruś. Część III - głoska CZ” 

- NAGŁOS: cztery, czepek, czupryna, czajnik, 

- ŚRÓDGŁOS: pieczarki, oczy, kaczka, tęcza, 

- WYGŁOS: otwieracz, warkocz, miecz, poręcz, maczuga

- 2x Piotruś

Zasady gry:

"Logopedyczny Piotruś"  to prosta gra w karty przeznaczona już dla dzieci w wieku od 3-4 lat. Może w niej uczestniczyć od 2 do 5 graczy. Do gry należy wykorzystać 25 kart (12 par oraz jednego Piotrusia). Przed przystąpieniem do gry karty należy potasować a następnie rozdać kolejno wszystkim graczom. Można rozdać wszystkie karty, bądź tylko niektóre (w zależności od możliwości i wieku dziecka). Z otrzymanych kart uczestnicy wybierają i odkładają wszystkie pary. Pozostałe karty uczestnicy gry układają w "wachlarz". Następnie każdy gracz wyciąga jedną karę od osoby siedzącej po prawej stronie. Jeśli dobrana karta pasuje do pary z inną posiadaną - całą parę, tak jak w poprzedniej fazie, gracz odkłada na bok. Czynności te wykonują kolejno wszyscy gracze. Dziecko, które pierwsze pozbędzie się wszystkich kart – wygrywa, natomiast dziecko, które pozostanie z Piotrusiem – przegrywa.

 

Oprawa: folia

 

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 704061
  • Wydawnictwo Komlogo
  • Wiek Dla przedszkolaków (+3 lata)
  • EAN 5900238480351
  • Wymiary 5,5x8,5 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Logopedyczny Piotruś. Część III - głoska CZ