The wishlist name can't be left blank

Kolorowanka Logopedyczne opowiastki

Dostępny
Indeks
702117
Cena
Cena 16,90 zł
- +

Opis

Kolorowanka Logopedyczne opowiastki, wyd. Komlogo

       

Dane produktu:

Prezentowany zestaw ilustracji służy przede wszystkim do ćwiczeń utrwalających artykulację głosek sz, ż, cz, dż, s, z, c, ś, ź, ć, dź, l, r, t, d, p, b, k, g, w, f w dłuższych wypowiedziach.

   

OD AUTOREK 

    Prezentowany zestaw ilustracji służy przede wszystkim do ćwiczeń utrwalających artykulację głosek w dłuższych wypowiedziach. Pomoc może być wykorzystana na różnych etapach terapii dyslalii: w utrwalaniu wymowy głosek w wyrazach, wyrażeniach oraz w zdaniach. Znajdzie także zastosowanie w ćwiczeniach rozwijających umiejętność tworzenia zdań, konstruowania poprawnych form gramatycznych oraz rozwijania zasobu leksykalnego dziecka. Obrazki do kolorowania umożliwiają dziecku swobodny dobór kolorów, choć w niektórych opisach  kolory zostały wskazane. 

    Aby ułatwić pracę terapeutyczną, pod ilustracjami zamieszczono wyrazy i wyrażenia zawierające ćwiczoną głoskę. 
Wyrazy stanowią klucz do tworzenia własnych opowiadań. W wyrazach takich jak: jeż, krzew (str.1), chleb (str. 22), paw (str.26), świerszcz, kwiaty, światło, świeczki, otwiera (str. 27) miód (str. 35) wyróżnione litery są realizowane w wymowie jako głoski bezdźwięczne. 

    Obrazki mogą być wykorzystywane przez logopedów oraz przez rodziców do kontynuowania terapii w domu. Mamy nadzieję, że książeczka przyczyni się do podniesienia efektów terapii logopedycznej i stanie się atrakcyjną formą ćwiczeń zarówno w gabinecie, jaki i w domu małego pacjenta.

„Dla dzieci niewątpliwie najważniejszym atutem książeczki jest możliwość skoncentrowania się na przeznaczonych do pokolorowania rysunkach. Warto podkreślić, 
że mowa jest tu o rysunkach pięknie wykonanych, nawiązujących do szaty graficznej obecnej w dawnych wydaniach klasycznej literatury dla dzieci i młodzieży. Piękne, naturalne sylwetki ludzi, radosne twarze i śmiejące się oczy, bogactwo elementów flory i fauny, a także sprzętów codziennego użytku z najbliższego otoczenia najmłodszych zachęcają ich do podjęcia aktywności plastycznej i językowej. 
    Wszystkie rysunki są odpowiednio podpisane. Każda strona, oprócz tytułu, zawiera do kilkunastu wyrazów pomagających dziecku opisać historyjkę z obrazka. Zalecane słownictwo nie jest przypadkowe – Autorki zadbały o przyporządkowanie tematyki tworzonych przez dzieci opowiadań poszczególnym polskim głoskom i grupom spółgłoskowym. To bardzo skuteczny sposób uczenia przez zabawę, który sprawdza się wyśmienicie w terapii mowy. Uważna analiza przedstawionych w „Logopedycznych opowiastkach” niuansów polskiej fonetyki pozwala na stwierdzenie, że Autorki zgłębiły problematykę, w obrębie której się poruszają.” 
Z recenzji dr Anny Łobos

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 702117
  • Wydawnictwo Komlogo
  • EAN 9788361339069
  • Ilość stron 39
  • Oprawa miękka
  • Wymiary 30x21 cm

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto