Igrzyska śmierci

Autor: Suzanne Collins
Suzanne Collins
Dostępny
Indeks
B000073
Twój rabat 11% (2,50 zł)
Cena
Cena 20,70 zł 23,20 zł
- +

Opis

Igrzyska śmierci, Suzanne Collins, Media Rodzina, 2012

 

Dane produktu:

Bestsellerowa trylogia autorstwa Suzanne Collins o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze, w którym co roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów wyrusza na Głodowe Igrzyska, by stoczyć walkę na śmierć i życie.

Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa.

Nieoczekiwanie jej życie zmienia się diametralnie, kiedy trafia na arenę Głodowych Igrzysk...

Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na własne siły, gdyby wszyscy dookoła próbowali wykończyć cię za wszelką cenę?
Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję.

Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny – musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a to prawdziwa walka o przetrwanie...

Uznana pisarka Suzanne Collins jest mistrzynią w konstruowaniu zaskakujących zwrotów akcji, doskonale łączy refleksję z przygodą i romansem w swojej nowej, świetnej powieści o przyszłości, która niepokojąco przypomina teraźniejszość.

Trylogia Suzanne Collins to prawdziwy bestseller: wszystkie trzy tomy utrzymywały się w czołówce - listy bestsellerów magazynu „The New York Times” przez wiele tygodni!

Prawo do sfilmowania trylogii wykupiła wytwórnia Liongates.
23 marca 2012 roku odbyła się premiera ekranizacji pierwszej części.

 

Galeria

Szczegóły

  • Indeks B000073
  • Wydawnictwo Media Rodzina
  • Autor Suzanne Collins
  • Seria Igrzyska Śmierci
  • EAN 9788372786371
  • Ilość stron 352
  • Oprawa miękka ze skrzydełkami
  • Wymiary 12,5x19,5 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Igrzyska śmierci